Młoda para odwołuje wesele i przekazuje ponad 200 posiłków dla potrzebujących

Ślub Emily Bugg i Billy’ego Lewisa początkowo miał być jak z bajki. Jednak pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia znacząco pokrzyżowały im plany. Po namyśle wspólnie zdecydowali, że pobiorą się w ratuszu Chicago i nie będą urządzać ogromnej ceremonii i wesela. Za pieniądze, które miałyby być przeznaczone na catering na wesele, kupili ponad 200 posiłków na Święto Dziękczynienia dla potrzebujących.

Emily Bugg pracuje w fundacji Thresholds charytatywnie. Ta organizacja pomaga osobom z chorobami psychicznymi takimi jak choroba dwubiegunową, schizofrenia czy ciężka depresja. 

Zazwyczaj Thresholds wydaje dla swoich podopiecznych wielką kolację z okazji Święta Dziękczynienia, jednak z powodu COVID-19 i restrykcji związanych z pandemią posiłek został odwołany. 

Emily zdecydowała rozdać wiele posiłków

Emily zdecydowała, że 5000 dolarów, które początkowo miały być opłatą za catering weselny, przeznaczy na posiłki dla podopiecznych fundacji. Niestety nie mogli się oni zgromadzić w jednym miejscu, by wspólnie zjeść kolację. Dlatego żeby wszystko odbyło się legalnie, Emily i inni pracownicy Theresholds rozwozili do domów potrzebujących żywność zapakowaną w pudełka. Łącznie rozdali około dwieście ciepłych posiłków.

Przygotowano charakterystyczne dla tego święta potrawy takie jak indyk czy dressing.

Kwota, która miała być przeznaczona na wynajęcie sali weselnej również została przekazana na cele charytatywne. Emily z Billym wspólnie postanowili, że te pieniądze wpłacą na konto Epilepsy Foundation, która pomaga osobom cierpiącym na padaczkę.

„Ogólnie rzecz biorąc to odwołanie wielkiego wesela wcale nie jest takie najgorsze. Przede wszystkim cieszymy się, że jesteśmy już małżeństwem. I również cieszymy się, że mogliśmy sprawić trochę radości podopiecznym Thresholds i sprawić, żeby poczuli choć namiastkę tej rodzinnej atmosfery z okazji Święta Dziękczynienia.” – zaznacza Emily Bugg.

Szef Thresholds docenia hojność i szlachetność swojej pracownicy.

„Wiem, że ten gest dobroci Emily zainspiruje innych i pomoże zbudować miłość w tym trudnym czasie. Organizacja Thresholds jest dumna, że ma takich pracowników jak Emily, którzy poświęcają się dla swojej pracy i wspierają osoby z chorobami psychicznymi.” – mówi szef Thresholds Mark Ishaug.

źródło: cbsnews.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły