Najstarsza żyjąca osoba na świecie skończyła 119 lat

Kane Tanaka to najstarsza na świecie żyjąca osoba. Kobieta właśnie świętowała swoje urodziny – skończyła 119 lat. Mimo tak podeszłego wieku nadal jest w świetnej formie.

“To wielkie osiągnięcie! Mam nadzieję, że będziesz dalej żyć radośnie i pełnią życia” – napisała jej prawnuczka na Twitterze.”

Kane Tanaka urodziła się w 1903 roku. Dokładnie w tym samym roku braciom Wright udało się wznieść w niebo, a we Francji odbyła się pierwsza edycja Tour de France.

Kobieta przebywa teraz w domu opieki w południowo-zachodniej części Japonii. Na urodziny dostała puszkę coli – swojego ulubionego napoju. Nigdy nie kryła swojej miłości do czekolady i właśnie napojów gazowanych.

Tanaka jest w naprawdę dobrej formie, pomimo podeszłego wieku. W zeszłym roku była częścią sztafety, która niosła ogień olimpijski podczas Igrzysk w Tokio. Była prowadzona na wózku przez najbliższych, ale to i tak budzi podziw.

Kane przy prawie całe życie bardzo ciężko pracowała. Gdy miała 19 lat poślubiła właściciela sklepu z ryżem. Biznes dopiero opuściła gdy miała 103 lata. Przeżyła dwie wojny światowe, dwie pandemie i aż dwukrotnie pokonała nowotwór.

Może się pochwalić pięciorgiem wnucząt i ośmiorgiem prawnucząt.

“Nie pamiętam jej mówiącej o przeszłości… Zawsze mówiła o przyszłości – bardzo cieszy ją współczesny świat” – mówi jej wnuk Eiji Tanaka.

Jej rodzina podkreśla, że to ta ciekawość świata sprawia, że Kane jest w tak dobrej kondycji psychicznej. Choć nie może mówić, to jest w pełni świadoma, każdego dnia gra w swoją ulubioną grę planszową, a nawet rozwiązuje zadania matematyczne.

Za najstarszą żyjącą osobę na świecie uznano ją w 2019 roku. To wtedy została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Jest także trzecią najstarszą osobą w historii. Żeby zostać najstarszą osobą w historii musi jeszcze przeżyć 3 lata i 165 dni.

Źródło: geekweek.interia.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły