Narysował mapę, by ludzie wreszcie docenili miejsce, w którym żyją

Dwudziestolatek z Puław wyemigrował do Wielkiej Brytanii i tęsknił za domem, więc zdecydował się narysować wyjątkową mapę. To turystyczno-promocyjna mapa powiatu, z którego pochodzi. Dzięki niej ludzie mają wreszcie docenić miejsce, w którym żyją.

Domicjan Grabowski to artysta, który w pewnym momencie swojego życia zdecydował się wyemigrować do Wielkiej Brytanii. Z tęsknoty za swoją ojczyzną, a dokładniej swoją miejscowością, zdecydował się stworzyć wyjątkową turystyczno-promocyjną mapę powiatu.

“Codzienne życie i obowiązki sprawiają, że często nie widzimy złota, które się przed nami świeci. Często nie doceniamy tego, co mamy dopóki nie zobaczymy „innego świata”. Sam z doświadczeń trzyletniej emigracji do Wielkiej Brytanii dobrze poznałem uczucie tęsknoty za domem. Niezmiennie zauważałem odmienność społeczeństwa, systemu i wyznawanych wartości. Większość mapy wykonałem za granicą. Chciałem tym przykładem pokazać, że każdy może zrobić coś dla swojej małej ojczyzny.” – zaznacza mężczyzna.

Domicjan pracował nad mapą aż 4 miesiące. Robił to oczywiście w swoim wolnym czasie. Rysować nauczył się dawno temu. Lokalną kulturą zainteresował się dzięki swojej narzeczonej.

“To były cztery miesiące pracy „po godzinach”. Wyglądało to tak, że odrysowywałem granice i drogi, następnie obrabiałem budynki, dorysowywałem lasy i pola, a na koniec wstawiałem tekst. Korzystałem oczywiście z programu graficznego. W zdobywaniu informacji o gminach bardzo pomagali mi ich mieszkańcy, którzy podpowiadali, na co warto zwrócić uwagę. Wiele miejsc zostało uwiecznionych właśnie dzięki nim. Taka współpraca jest bardzo ważna, bo to właśnie dla nich, mieszkańców powiatu puławskiego, wykonałem tę mapę” – podkreśla.

To jednak nie koniec jego planów. Mężczyzna chce stworzyć też mapy innych regionów i w ten sposób przysłużyć się swoją sztuką lokalnej społeczności. W ten sposób pragnie promować swoją małą ojczyznę i zachęcić turystów do odwiedzania pięknych miejsc.

“Planuję również budowanie współpracy pomiędzy regionami poprzez swoją sztukę. Po zakończeniu projektów puławskich mam zamiar zająć się inną częścią naszego województwa. Interesuje mnie Kraśnik i jego okolice, które aktualnie zwiedzam na rowerze” – mówi artysta.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły