Nastolatek z Krakowa organizuje dużą konferencję, by porozmawiać na temat niepełnosprawności

8 czerwca w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport odbędzie się druga edycja konferencji „Powiem TAK”. Celem tego wydarzenia jest rozwianie stereotypów na temat niepełnosprawności. Wydarzenie zostało zainicjowane i zorganizowane przez Juliusza Zglińskiego, licealistę i działacza na rzecz równości, który sam ma niepełnosprawność ruchową.

Na konferencji głównie pojawią się przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów, pracownicy edukacyjni i służby zdrowia, oraz osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny. Głównym celem tego wydarzenia jest zmiana sposobu myślenia i przełamywanie stereotypów dotyczących niepełnosprawności. Chodzi o to, aby ułatwić osobom z niepełnosprawnościami dostęp do rynku pracy.

„Powiedzmy wprost, osoby z niepełnosprawnościami nadal nie mają równych szans. W wielu przypadkach odpowiadają za to niedociągnięcia systemowe lub nieświadomość na temat niepełnosprawności. Sam zmagam się z niepełnosprawnością ruchową niemal od początku swojego życia i wielokrotnie doświadczałem z tego powodu przykrości i dyskryminacji. Te negatywne doświadczenia spowodowały, że postanowiłem zabrać głos w przestrzeni publicznej i walczyć z krzywdzącymi stereotypami. Tak oto powstał pomysł zorganizowania konferencji „Powiem TAK”, której główną ideą jest przełamywanie barier i obalanie mitów dotyczących osób z niepełnosprawnościami. To już druga edycja tego wydarzenia. Jestem przekonany, że tak jak poprzednio konferencja ta będzie miejscem dialogu, wymiany doświadczeń i poszukiwaniem rozwiązań, które niosą realną zmianę” – opowiada Juliusz Zgliński, 17-letni licealista, organizator wydarzenia.

Na konferencji będzie wielu mówców, którzy będą uczestniczyć w panelach i debatach na różnorodne tematy. Podzielą się swoimi doświadczeniami związanych z nierównościami społecznymi oraz sposobami ich pokonywania, a także jak realizować marzenia. Nie zabraknie także prezentacji na temat innowacji, które zmieniają nasze życie, oraz dyskusji z wybitnymi naukowcami i biznesmenami.

Wszyscy prelegenci zdecydowali się wystąpić bez wynagrodzenia, a uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. To świetna platforma do budowania społecznej odpowiedzialności i wspierania pozytywnych zmian w społeczeństwie. Poprzez prezentację inspirujących historii, praktycznych rozwiązań i wspólną dyskusję, uczestnicy konferencji mają okazję poszerzyć swoją wiedzę, zbudować większą świadomość

Źródło: publicystyka.ngo.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły