Nauczyciel chory na nowotwór chce zrobić prezent swojej żonie. Jego przyjaciele służą niezawodną pomocą!

Życie Tima Gjoraasa w przeciągu ostatniego roku zmieniło się o 360 stopni. Wykryto u niego nowotwór okrężnicy. 45-letni nauczyciel z Sioux Falls (Dakota Południowa) rozpoczął chemioterapię rok temu, tuż po otrzymaniu diagnozy. Wszystko wydawało się zmierzać w dobrą stronę. Niestety w sierpniu usłyszał, że zostało mu zaledwie kilka miesięcy życia.

„Zrozumiałem, że nie wygram tej walki” – powiedział Gjoraas

Po dwudziestu dwóch latach pracy w zawodzie nauczyciela, podjął decyzję o odejściu ze szkoły, w której uczył. Stwierdził, że ostatnie chwile musi spędzić w domu, przy żonie i dzieciach.

O wszystkim poinformował na swoich social mediach, wzbudzając współczucie swoich znajomych.

Nowotwór zjednoczył sąsiadów

Ludzie nie potrafiąc obojętnie przyglądać się nieszczęściu sąsiada, zorganizowali zbiórki pieniężne dla rodziny. Zebrała się grupa osób, która chciała pomóc w odmalowaniu elewacji domu Gjoraasa. 

To żona nauczyciela od dłuższego czasu namawiała go na przemalowanie. Ich rodzina żyła w tym domu od ponad dwudziestu lat i jeszcze ani razu nie zajęli się odnowieniem fasady budynku.

Pewnego dnia Gjoraas wspomniał o tym pragnieniu żony swojemu przyjacielowi – Dougowi Rinkenowi.

„Spytałem go czy następnego lata, kiedy mnie prawdopodobnie już tu nie będzie, przemaluje ten dom. Dla mojej żony”.

Jednak rodzina Gjoraasów nie musiała czekać do następnego roku. Rinken zaangażował dwunastu nauczycieli i przyjaciół do pomocy w pracach budowlanych. Wspólnie pomalowali elewację na niebieski kolor, który wybrała żona Tima – Lisa.

„Chcesz pomóc jak najlepiej umiesz, ale wiesz, że cokolwiek nie zrobisz, to nadal będzie za mało” – podsumowuje Rinken – „Może to co dzisiaj robimy nic nie zmieni, ale mam nadzieję, że dzięki temu [Gjoraas] poczuje się trochę lepiej. I może my również”

Pomalowanie całego domu zajęło im pół dnia. Potem wspólnie usiedli, napili się piwa i zaczęli wspominać stare czasy.

Tim podkreśla, że niezwykle docenia ten gest społeczności. Obiecuje, że od teraz będzie poświęcał czas swojej rodzinie i przyjaciołom, na których zawsze może liczyć.

źródło: cnn

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły