Nie ma rąk, a jest mamą, artystką, kobietą wielu talentów

Sarah Talbi ma 39 lat, pochodzi z Belgii. Może pochwalić się dyplomem tłumacza. Ponadto jest artystką, a jej prace zostały uznane przez profesjonalistów z całego świata. Zaś na codzień chce być dobrą mamą dla swojej małej córeczki. Sarah może i nie ma rąk, ale ma wielkie serce, ekscytujące życie i milion marzeń.

Sarah chce pokazywać innym, że niepełnosprawność wcale nie czyni ludzi gorszymi czy słabszymi. Nie pozbawia ich szansy na piękne, pełne przygód życie.

Sarah ma ponad 54 tysiące obserwujących na Instagramie. Zaś jej kanał na YouTube subskrybuje aż 200 tysięcy użytkowników.

Klucz to odwaga

– „Odwaga to bycie sobą każdego dnia w świecie, który każe ci być kimś innym”  – mówi.

Sarah przyznaje, że nauczyła się być odważną i dzielną już w dzieciństwie.

– „Rodzice nigdy nie traktowali mnie inaczej niż braci. Mama zachęcała nas zawsze do aktywności, a kiedy np. nie wiedziałam, jak coś zrobić, zbierała nas razem i tłumaczyła to mi i moim braciom, razem” 

Sarah zawsze będzie podziwiać swoich rodziców. Kiedy dowiedzieli się, że ich córeczka przyjdzie na świat bez rąk, przyjęli to ze spokojem. Nauczyli jej miłości do siebie samej – dlatego Sarah nigdy nie dała sobie wmówić, że jest gorsza.

A zdarzały się takie incydenty, szczególnie już w dorosłym życiu.

–  „Kiedy jesteś dzieckiem, wszystko wydaje się normalne. Dzieci są ciekawe, zadają pytania. Kiedy jest się dorosłym, jest zupełnie inaczej. Dorośli patrzą na ciebie z nieufnością, bo jesteś inny”.

„Nigdy nie zapomnę tego momentu. To było w 2019 roku i to była dyskryminacja tylko z jednego powodu – niepełnosprawności” – Sarah chciała się zapisać na kurs rysunku, jednak prowadzący odmówił jej przyjęcia ze względu na to, że kobieta rysuje stopami.

Każde ciało jest piękne

Sarah chce uświadamiać ludzi, że każde ciało jest normalne. Nawet jeśli spotykamy na swojej drodze osoby niepełnosprawne, nie powinniśmy się dziwić i ich unikać bez powodu.

“Byłam niedawno w Brazylii. Zauważyłam, że dla tamtejszych ludzi wszystkie typy ciała są normalne. Nie budzą zdziwienia. Każde ciało ma prawo, by istnieć” – mówi zachwycona.

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły