Niesamowita akcja remontowa. Pani Dagmara i jej dzieci nie będą już żyć w opłakanych warunkach

Pani Dagmara jest mieszkanką Gliwic. Samotnie wychowuje dwójkę dzieci, 7-latkę i 2-latka. Po odejściu męża znalazła się w naprawdę trudnej sytuacji. Jednak pani Dagmara to naprawdę silna kobieta – nie poddała się i sama załatwiła mieszkanie. Niestety jest ono w naprawdę opłakanym stanie. Teraz dzięki pomocy fundacji Habitat for Humanity Poland zostanie wyremontowane.

Pani Dagmara marzy o tym, by jej dzieci mogły wychowywać się w przytulnym, pełnym ciepła domu.

“Dom jest dla nas najważniejszy. To miejsce tylko dla nas, to miejsce do którego będziemy wracać po całym dniu pełnym obowiązków. Dom to będzie nasz bezpieczny kąt, w którym nie będziemy się musieli o nic martwić” – mówi.

Jednak ich obecne mieszkanie można uznać za ruinę. Dlatego fundacja Habitat for Humanity Poland zdecydowała się pomóc kobiecie. Dotychczas wyremontowała ona ponad 120 lokali mieszkaniowych. Wspiera osoby, które są niezamożne i nie mają gdzie mieszkać, albo mieszkają w naprawdę złych warunkach.

“Dom – te cztery otaczające nas ściany mają moc, która otwiera ogromne możliwości i daje poczucie sprawczości w życiu. Wierzymy, że nasze działania to nie tylko wsparcie dla osób potrzebujących, ale również dobry przykład uwrażliwiający ludzi na trudności, które mają osoby żyjące tuż obok nas, pokazujący siłę solidarności społecznej i wspólnego działania” – opowiada dyrektorka operacyjna fundacji, Katarzyna Cebulska-Bajera.

Fundacja pomoże mieszkance Gliwic w ramach akcji „Kobiety – kobiecie”. W dzień kobiet – 8 marca, jej uczestniczki wezmą w rękę wiertarki, młotki i pomogą pani Dagmarze.

Fundacja wraz z panią Dagmarą proszą o wsparcie darczyńców.

“Koszt remontu to ponad 50 tysięcy złotych. Pani Dagmara potrzebuje wsparcia, by zmienić tę przestrzeń w bezpieczne schronienie dla swoich dzieci. Wspólnymi siłami – dzięki darczyńcom i wolontariuszom – sprawimy, że Dagmara, Roksana i Kacper przestaną się tułać i będą mieli swój własny kąt. Dom, w którym ta dzielna mama znajdzie spokój, a jej dzieci będą się bawić, uczyć i rozwijać. Bo każdy zasługuje na godne miejsce do życia!” – podkreśla Katarzyna Cebulska-Bajera.

Źródło: gliwice.naszemiasto.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły