Nietypowy wybór króla i królowej balu. Powód do dumy i radości!

Anna Anderson i Zane Wales to dwójka uczniów z zespołem Downa. Na szkolnej imprezie bawili się tak dobrze, że otrzymali tytuł króla i królowej balu. Był to powód do dumy i niezwykłej radości!

Anna i Zane to uczniowie Jefferson Forest High School z zespołem Downa. Na szkolnej imprezie ich koledzy mianowali ich królem i królową balu. Chcieli pokazać, że są ważni dla całej społeczności szkolnej i że doceniają ich obecność.

„Widzę te dzieci każdego dnia. Chodzą po tych samych korytarzach, z tymi samymi koleżankami i kolegami i chcieliby po prostu poczuć, że są częścią tej społeczności. Upewnili się więc, że naprawdę są jej częścią” – mówi Heather Hevener, nauczycielka Anny i Zane’a.

Plan na to, by uhonorować Annę i Zane’a powstał już bardzo temu.

„Przyszło do mnie kilku uczniów, którzy mówili: „Wie pani co? W tym roku Zane Wales powinien zostać królem balu – zróbmy to!” – opowiada.

Uczniowie zaczęli działać. Najpierw poinformowali kolegów o swoich planach. Potem pomysł dotarł do grona nauczycieli. Ci zorganizowali specjalne spotkanie i zdecydowali, że zrobią wszystko, by bal faktycznie był niezapomnianym wydarzeniem.

Para królewska

Faktycznie to była niezwykła noc. Wszyscy świetnie się bawili, a w szczególności Anna i Zane. Tańczyli z szarfami przez całą noc, a na głowach mieli korony. Kiedy mianowano ich królem i królową balu, nie mogli przestać się uśmiechać.

„Kocham te dzieci! To takie niesamowite widzieć tę miłość i troskę, jaką otrzymali w szkole” – napisał w komentarzu pod nagranym filmikiem z balu jeden z mieszkańców Virginii.

„Gdziekolwiek jest Zane, tam też jest Anna. To dobrze, że są królem i królową” – przyznała Taylor Perkins, nauczycielka edukacji specjalnej.

Całe grono pedagogiczne docenia obecność Anny i Zane’a. Są to pełni radości, zaangażowania i pasji młodzi ludzi. Dobrze się uczą i mają wiele przyjaciół. Z całą pewnością zasłużyli na tytuł króla i królowej balu.

„To tacy kochający zabawę, wolni ludzie” – podkreśla Taylor Perkins. – „Szczęśliwy jest ten, kto zna Annę i Zana, a nasza szkoła ma to szczęście, że są naszymi uczniami”

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły