Ogromne sukcesy polskich sportowców. Młode pokolenie pełne talentów

Młodzi polscy sportowcy ostatnio dali nam wiele powodów do dumy i radości. Polskie szpadzistki zdobyły złoty medal w mistrzostwach świata juniorów w szermierce. Z kolei siedemnastoletni Miłosz Redzimski został mistrzem Europy w tenisie stołowym w kategorii wiekowej do 21 lat. To ogromne sukcesy!

Szermierka

W Płowdiw w Bułgarii odbyły się mistrzostwa świata juniorów w szermierce. Polki zajęły pierwsze miejsce w zawodach drużynowych. Nasza drużyna w składzie Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Gloria Klughardt i Cecylia Cieślik zdobyła złoto. Były faworytkami i na szczęście udało im się wytrzymać presję i wygrać z Amerykankami.

Polki pokonały najpierw drużynę z Meksyku i Rumunii. Trafiły do ćwierćfinału, gdzie zmierzyły się z Ukrainkami. To było naprawdę ciężkie starcie. Na początku nasze reprezentantki przegrywały. Sytuację uratowała Alicja Klasik. Następnie w półfinale spotkały się z Francuzkami. W końcu zmierzyły się z Amerykankami. Polki pokonały je w naprawdę w kapitalny sposób.

Tenis stołowy

Możemy być dumni z naszych młodych sportowców. Jednym z nich, który osiąga ostatnio niebywałe sukcesy jest siedemnastoletni Miłosz Redzimski. Zdobył on tytuł mistrza Europy w tenisie stołowym.

Miłosz Redzimski pokonał w finale Węgra Casba Andrasa – aż 4:1! To niesamowity sukces.

Zawodnik ma już jednak spore doświadczenie. Kilka miesięcy temu grał przeciwko najlepszym sportowcom w Lidze Mistrzów. Było wtedy głośno o jego zwycięstwie nad Timo Bollem – ośmiokrotnym mistrzem Europy. Był on wtedy na 12 miejscu rankingu światowego. Jednak zawodnik przegrał z Polakiem.

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Europy w Sarajewie, polski sportowiec łatwo przeszedł przez fazę grupową bez większego problemu. Stracił on zaledwie jednego seta. Najbardziej zaciętą walkę stoczył z Słowakiem Adamem Klajberem. Ostatecznie pokonał go 4:3, choć wcześniej przegrywał 2:3. Potem wygrał z Rumunem, a także w półfinale z innym reprezentantem Polski – Samuelem Kulczyckim.

Występ Polaków na tych zawodach był naprawdę udany. Łącznie zdobyliśmy pięć medali – dwa złote, srebrny, a także dwa brązowe.

Źródło: sportowy24.pl; sport.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły