Orlen Cup w Łodzi: świetne występy Polek

Występ na Orlen Cup w Łodzi okazał się być wielkim sukcesem Polek. Pia Skrzyszowska, mająca 22 lata, osiągnęła najlepszy wynik w biegu na 60 m przez płotki w Europie w tym roku. Występ w Łodzi okazał się także bardzo udany dla Ewy Swobody, która uzyskała najlepszy na świecie wynik w biegu na 60 m w tym roku.

Polacy, a zwłaszcza Polki, mogą się pochwalić świetnymi występami na Orlen Cup w Łodzi. Wynik osiągnięty przez Skrzyszowską w sobotę był najlepszym rezultatem w Europie w tym roku. Z czasem 7,85 sekundy dominowała zarówno w eliminacjach, jak i w finale, zapewniając sobie pewne zwycięstwo. Mimo tego dobrego wyniku, jej tata i trener podkreśla, że to Pia może osiągać jeszcze lepsze rezultaty.

W niedzielę wróciliśmy z RPA. Był jakiś drobny problem z łydką po powrocie, więc jeździliśmy na rowerze kilka dni, zamiast biegać, ale nie chcę się usprawiedliwiać. Pia jest lepsza technicznie z roku na rok. Dziś jeszcze tego nie pokazała, ale pokaże. Jestem dobrej myśli. Będzie z kim biegać w kolejnych startach

Od prawie 44 lat rekord kraju w biegu na 60 m przez płotki należy do Zofii Bielczyk. W dniu 1 marca 1980 roku, podczas zawodów w Sindelfingen, osiągnęła czas 7,77 sekundy, co wówczas było rekordem świata i przyniosło jej mistrzostwo Europy w hali. Od tamtego czasu żadnej Polce nie udało się pobić tego wyniku.

W ubiegłym roku Skrzyszowska osiągnęła bardzo zbliżony wynik do najlepszego w historii Polski na tym dystansie podczas zawodów w Atlas Arenie w Łodzi. Jej czas wyniósł 7,78 sekundy, czyli dokładnie 7,772 sekundy.

Występ Ewy Swobody w Łodzi okazał się również niezwykle udany. Podczas mityngu Orlen Cup uzyskała najlepszy wynik na świecie w tym roku w biegu na 60 m. Swoboda wygrała finał z czasem 7,04 sekundy, pokonując o 0,01 sekundy znakomitą sprinterkę z Włoch, Zaynab Dosso. Obydwie zdobyły dwa najlepsze wyniki na świecie w bieżącym roku.

Długo nas przetrzymali w blokach. Super mi się biegło. Jestem bardzo zadowolona. Widzimy się w Ostrawie, na Copernicusie w Toruniu i na HMŚ w Glasgow. Będzie dobrze, bo wiem, jak trenowałam – przyznała Ewa Swoboda.

Źródło: rmf24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły