Osiołek nad którym się znęcano, znalazł bezpieczne schronienie.

W Irlandii, na przedmieściach miasta Limerick zebrała się grupa dwudziestu młodych ludzi. Znalazł się tam mały osiołek,nad którym zaczęli się znęcać, zadając mu brutalne ciosy. Tragedii zapobiegł miejscowy patrol, który uratował zwierzę i natychmiast zawiózł je do schroniska, gdzie w pełnej gotowości czekali na nich weterynarze.

Pare miesięcy później osiołek – Eli, znalazł bezpieczne schronienie. Przygarnęli go Catriona i Pat, którzy mają małą farmę we wschodniej części hrabstwa Clare. Zdecydowali, że to miejsce stanie się domem dla zwierząt, którym poprzedni właściciele wyrządzili wiele cierpienia.

„Większość ludzi kojarzy Eliego i historię o tym, jak zaatakowała go grupa nastolatków” – opowiada Catriona. -„Osiołek żyje dzięki kobietom, które wezwały pomoc, wyszły ze swoich domów i próbowały przerwać atak napastników”.

„Kiedy do nas przyjechał, cały drżał. Był wycieńczony.” – wspomina farmerka.

Osiołek jest jeszcze bardzo młody

Osiołek jest jeszcze bardzo młody, jednak w swoim krótkim życiu zdążył już dotkliwie przekonać się o okrucieństwie niektórych ludzi.

„Ma dopiero dwa lata, a w swoim życiu doświadczył niewyobrażalnego cierpienia. Teraz powoli, dzień po dniu odbudowuje swoje zaufanie do ludzi”

Na farmie Eli znalazł nowego przyjaciela – kucyka HollyB. HollyB, tak samo jak osiołek, trafił na farmę po tym, jak został zaatakowany przez grupę agresywnych mężczyzn. 

„Wygląda to tak, jakby już wcześniej się znali. Narodziła się pomiędzy nimi jakaś szczególna więź. Może dlatego, że oboje zostali cudownie ocaleni”.

Farmerzy zaznaczają, że kucyk ma dla osiołka niezwykle pozytywny wpływ.

„[HollyB] pokazał mu jak ponownie zaufać. Myślę, że o wiele bardziej przyczynił się do poprawy samopoczucia osiołka niż my.”

Catriona cieszy się, że mogła dać tym zwierzętom dom pełen ciepła i miłości. Każdego dnia uczy się od nich czegoś nowego.

„Zwierzęta są chyba jednymi z najlepszych nauczycieli życia. Pokazują nam jak kochać bezinteresownie, jak doceniać małe rzeczy, jak podnieść się i zacząć żyć na nowo.” – podsumowuje Catriona – „Sprawiają, że jesteśmy szczęśliwymi ludźmi.”

źródło: irishpost.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły