Owczarek niemiecki, który pomagał policji przechodzi na emeryturę

Owczarek niemiecki o imieniu Bear właśnie przechodzi na emeryturę. Przez ostatnie sześć lat dzielnie pomagał policji. Teraz jego opiekunowie wyprawili mu pożegnalne przyjęcie.

Bear dołączył do policji w 2015 roku za sprawą właściciela teksańskiej restauracji. Mężczyzna ofiarował szeryfowi policji 8000$ na zakup specjalnego psa policyjnego.

Kiedy Bear znalazł się w policji, przeszedł szkolenie, dzięki któremu nauczył się jak szukać zaginionych dzieci i starszych ludzi. Piesek pomagał także ludziom z problemami psychicznymi, szczególnie niedoszłym samobójcom.

Ponadto Bear potrafił tropić cztery rodzaje narkotyków: kokainę, heroinę, marihuanę i metaamfetaminę. Czasem był zapraszany do szkół na specjalne pokazy, w trakcie których pokazywał swoje szerokie zdolności.

Bear pomagał nie tylko lokalnej policji, ale nawet organizacjom takim jak FBI.

Przez pierwsze lata Bear pracował z policjantem Weylondem Cooley. Jednak ostatnie trzy lata spędził z Brandonem Abbottem. To właśnie on będzie się opiekował psem na emeryturze.

  • „Bear pomógł nam wiele razy. Trzeba będzie się przyzwyczaić do pracy bez psa. Ale takie rozwiązanie otworzy nam również jakieś nowe drzwi. Z resztą finalnie Bear zostaje ze mną. Więc to nie tak, że go utraciłem” – przyznaje Abbott.

Na swojej pożegnalnej imprezie, Bear zrobił sobie zdjęcia ze swoimi ludzkimi współpracownikami. Jeden z policjantów wygłosił przemówienie, w którym wyliczył wszystkie zasługi psa.

Teraz po latach ciężkiej pracy Bear wreszcie może odpocząć i zaznać spokojnego życia.

Instytucje takie jak policja często używają niemieckich owczarków ze względu na ich wrodzoną inteligencję, zdolność do pracowania przez długie godziny i umiejętność uczenia się komend. Psy tej rasy są bardzo szybkie, mają atletyczną budowę, są opiekuńcze i potrafią zachować spokój w stresujących sytuacjach.

Niedość, ze takie psy są bardzo kosztowne, to ich trening policyjny może kosztować nawet 15000$. Wszystko po to, aby pies był jak najlepiej przygotowany do trudnej pracy i dzielnie służył służbom, które go potrzebują. Kiedy pies przejdzie odpowiednie szkolenie, zostaje oddany pod opiekę policjanta, który ma doświadczenie w pracy ze zwierzętami i podobny temperament.

Źródło: newsweek.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły