Pasażer przejął stery samolotu i wylądował. To był cud!

Darry Harrison nigdy wcześniej nie siedział za sterami samolotu. Jednak pewnego dnia był zmuszony, by przejąć kontrolę nad samolotem i wylądować. W ten sposób uratował życie współpasażerom.

O Darrym było ostatnio głośno. Wszystko za sprawą jego niezwykłego wyczynu. Mężczyzna był pasażerem samolotu Cessna 208. Pilot lotu nagle zasłabł. Wtedy Darry zaczął działać. Najpierw próbował się skontaktować z kontrolą ruchu lotniczego. Nie było to proste, bo zestaw słuchawkowy pilota był zepsuty. Harrisonowi udało się znaleźć inny. Chwilę później połączył się z Bobbym Morganem, kontrolerem ruchu lotniczego.

Morgan wyjaśnił Harrisonowi jak działać. Poprowadził go na lotnisko w Palm Beach. Mężczyzna trochę zbyt szybko zbliżał się do lądowiska. Mimo problemów udało mu się bezpiecznie wylądować. W ten sposób ocalił życie współpasażerów.

„Przez cały czas byłem bardzo spokojny i opanowany, ponieważ wiedziałem, że to sytuacja, w której można stracić życie. Albo zrobisz to, co musisz zrobić, aby opanować sytuację, albo zginiesz” – opowiada mężczyzna w wywiadzie dla NBC Today. – „W głębi duszy wiedziałem, że nie umrę… To nie był mój dzień na umieranie. Wiedziałem, że uda mi się wylądować tym samolotem” – zaznacza.

Harrison czuł się wyczerpany. Po całym incydencie miał wrażenie, że jego tętno wynosi 160.

Zdenerwowana była również żona Harrisona, która jest obecnie w ciąży. Całe szczęście usłyszała, że z jej mężem wszystko w porządku.

Niezwykłe szczęście

Tego dnia wydarzyło się kilka cudów. Pierwszym z nich była udana próba wylądowania. Drugi dotyczy samego pilota.

Pilot zasłabł i miał dużo szczęścia, że nie zmarł z powodu rozwarstwienia aorty. Szanse na przeżycie takiego rozerwania głównej tętnicy ciała są bardzo małe.

„Pięćdziesiąt procent pacjentów nie dotrze do szpitala, a następnie pięćdziesiąt procent pacjentów, którzy dotrą do szpitala, umrze w ciągu 24 godzin bez szybkiej diagnozy i leczenia”.

Pilot jednak przeszedł operację i już nawet wyszedł ze szpitala. Był to kolejny cud.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły