Piękny gest żużlowców: przekazali 100 tysięcy złotych na szpital

Polscy żużlowcy przekazali 100 tysięcy złotych na Oddział Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Taka wysoka donacja to “prezent” od sponsora klubu Platinum Motor. Część zebranych pieniędzy pochodziła także ze sprzedaży biletów na Podsumowanie Sezonu Żużlowego 2023.

Żużlowcy odwiedzili ostatnio Oddział Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Przekazano na niego 100 tysięcy złotych. Za taką kwotę sale otrzymają odpowiednie wyposażenie.

– “Pieniędzy potrzebujemy przede wszystkim na podstawowe wyposażenie oddziału. Sale są na razie puste, a część łóżek, które znajdowały się tu przed remontem są już wyeksploatowane. Musimy kupić łóżka, szafki, ale też mamy nadzieję, że zostanie nam trochę pieniędzy, żeby dzieciom umilić ten czas pomiędzy trudnymi zabiegami, aby miały możliwość uczestniczyć w zajęciach plastycznych z naszymi animatorami czy wolontariuszami– zaznacza prof. dr hab. n. med. Katarzyna Drabko.

Klub Platinum Motor przekazała 80 000 złotych z zysku ze sprzedaży biletów, a jeden z sponsorów klubu zobowiązał się przekazać 20 000 złotych na konto Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi, które działa przy szpitalu dziecięcym. To dzięki inicjatywie tego stowarzyszenia udało się nawiązać współpracę i zdobyć wsparcie finansowe od drużyny żużlowej.

– “Nie wiemy jeszcze ile pieniędzy będzie potrzeba na wyposażenie, a ile na dodatkowe materiały dla dzieci. Stowarzyszenie prowadzi trzy razy w tygodniu warsztaty plastyczno-techniczne dla dzieci. Na te warsztaty potrzebujemy materiałów, czyli farby, rzeczy, które dzieci mogą ozdobić, z których mogą tworzyć obrazki. Chcemy, aby pracowały na jak najlepszych materiałach i też potrzebne właśnie są na to fundusze” – podkreśla Anna Kulik, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie.

Dyrektor szpitala poinformował, że nie ma jeszcze ustalonej daty otwarcia nowego oddziału. Oczekuje się, że prace remontowe zostaną ukończone przed końcem listopada. Szpital ma czas do 15 grudnia na dokładne rozliczenie projektu.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły