Piękny ślub młodej pary z zespołem Downa

Ślub Vignesha Krishnaswamy i Ananyi Sawant był nietypowy ze względu na fakt, że oboje mają zespół Downa. Mimo to zorganizowali trzydniową ceremonię weselną pełną muzyki, tańca i radości. To wydarzenie było wyjątkowe i pełne wzruszeń.

Para, Vignesh Krishnaswamy, 27 lat, i Ananya Sawant, 22 lata, obydwoje z diagnozą zespołu Downa, zdecydowali się na połączenie węzłów podczas trzydniowej ceremonii ślubnej. Ich wyjątkowy ślub obejmował dwie różne tradycje kulturowe – tamilską i maharasztriańską. Panna młoda pochodzi z Pune, podczas gdy pan młody pracuje w branży hotelarskiej w Dubaju. Dlatego to wydarzenie było pełne symboliki, ale także oczywiście ogromnych emocji. Para młoda przechodziła przez wiele rytuałów, takich jak np. chodzenie po dywanie ułożonym z kwiatów.

„Było tak ciepło i uroczo. Rodzice nowożeńców dołożyli wszelkich starań, aby ich wspólny dzień stał się wyjątkowy i niezapomniany zarówno dla rodziny, jak i bliskich pary” – wspomina Ramnath Ranjini, dyrektor Centrum Szkoleniowego Al-Noor dla Osób z Niepełnosprawnościami. – „To przykład integracji. Jak każda inna para, Vignesh i Ananya wchodzą w małżeństwo z oczekiwaniem i podekscytowaniem. Do ich bliskich i przyjaciół będzie należało zapewnienie im wsparcia, aby nie byli pozostawieni sami sobie”.

W wywiadzie dla liveaction.org ojciec Vignesha, Viswanathan, opowiedział o długotrwałym marzeniu swojego syna o małżeństwie. Młody mężczyzna brał udział w ceremonii ślubnej swoich przyjaciół i od dawna myślał o ślubie. Los sprawił, że poznał swoją przyszłą żonę dzięki swojej siostrze, Janani Viswanathan.

Po ich pierwszym spotkaniu, Vignesh i Ananya utrzymywali kontakt ze sobą za pomocą poczty elektronicznej i komunikatora WhatsApp, ponieważ ze względu na odległość nie mogli się często widywać. Rodzice obojga zaczęli dostrzegać rozwijającą się między nimi głęboką więź i nie mieli żadnych oporów wobec decyzji swoich dzieci o budowaniu wspólnego życia.

Matka Vignesha podkreślała, że Ananya początkowo obawiała się ewentualnej przeprowadzki do Dubaju. Jednak zapewniła swojej przyszłej synowej, że już teraz jest częścią ich rodziny i zawsze będzie otoczona opieką, miłością i wsparciem.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły