SARS-COV2 Pierwsze testy szczepionki na ludziach.

Badania kliniczne firmy Moderna może świętować spektakularny sukces. Wyniki wykazały że szczepionka SARS-COV2 wytworzyła przeciwciała u wszystkich jej uczestników.

Badanie polegało na podziale uczestników na 3 grupy po 15 osób, po czym otrzymywali oni różne dawki szczepionki. Pierwsza grupa otrzymała 25 mikrogramów, druga 100 i trzecia 250 a szczepienia zostały powtórzone po 28 dniach. Ostatecznie każda z osób zaszczepionych, posiadała przeciwciała przeciwko COVID-19. Szczególnie ciekawe wydaje się to, że nawet najmniejsza dawka wytwarzała tyle przeciwciał, co osoby które wyzdrowiały po infekcji SARS-COV2.

 

Okazuje się, że u 8 uczestników badania szczepionka spowodowała pojawienie się przeciwciał neutralizujących. Sprawiają, że dany patogen przestaje infekować komórki ciała i jest przez nie niszczony. Co za tym idzie, przeciwciała tego typu neutralizują wirusa zanim dojdzie do infekcji. Wytwarzane u reszty uczestników badania przeciwciała wiążące, nie blokują wirusa a jedynie “oznaczają” jego lokalizację dzięki czemu układ immunologiczny może łatwiej podjąć walkę z wirusem.

Źródło: zmianynaziemi.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły