Pies husky uratował życie noworodka

Pies rasy Husky znalazł noworodka w jednym z parków w Birmingham w Anglii. Tym samym uratował dziecku życie. Gdyby nie on, historia mogłaby się skończyć tragicznie.

Terry Walsh wyprowadził swojego psa na spacer. Przechadzał się po parku Kings Norton w Birmingham. W pewnym momencie Husky, o imieniu Hel, wszedł w zarośla. Znalazł tam noworodka zawiniętego w szary kocyk.

 – „Nagle usłyszałem płacz tego dziecka. Myślę, że to delikatne szturchnięcie Hel i ciepło ciała mojego huskiego obudziły dziecko” – opowiada Terry.

Mężczyzna był oszołomiony odkryciem swojego psa. Dlatego podszedł do spacerującej nieopodal kobiety i razem zadzwonili na policję.

„Nie widziałem nikogo w pobliżu, ale około 30 stóp dalej zobaczyłem kobietę z dwójką małych dzieci, więc pobiegłem w jej kierunku. Nie chcąc jej wystraszyć, opowiedziałem: «Spójrz tam, właśnie znalazłem coś, co wygląda jak porzucone dziecko»” – wspomina właściciel psa. – „Potem wróciliśmy do dziecka, ona je podniosła. Trzymałem Hel, która po prostu chciała «matkować» chłopcu i czekaliśmy aż przyjedzie policja”.

Policja przyjechała po kilku godzinach. Funkcjonariusze stwierdzili, że dziecko musiało się narodzić tego dnia, zaledwie kilka godzin wcześniej. Zatem zaczęli szybko działać. Zawieźli maluszka do szpitala, gdzie otrzymał potrzebną pomoc medyczną. Chłopiec zyskał tam również imię – George, ponieważ odnaleziono go dzień przed wspomnieniem św. Jerzego.

„Gdyby nie Hel, nie zauważyłbym go. Pomyślałbym, że to tylko zwinięty koc. Dziękuję Bogu, że dziecko żyło, to mogło skończyć się tragicznie. Dziecko mogło być martwe. Powiedziałem moim sąsiadom: «Bóg wysłał Hel na ratunek temu nowo narodzonemu chłopcu»” – zaznacza Walsh.

Na szczęście Hel to pies o łagodnym usposobieniu. Jednak gdyby dziecko zostało znalezione przez czworonoga o innym temperamencie, sytuacja mogłaby się skończyć tragicznie.

Terry’emu i jego psiemu towarzyszowi podziękowali policjanci.

 – „Nie mamy wątpliwości, że Bóg dokona wielkich rzeczy w życiu tego małego dziecka!” – można przeczytać w ich oświadczeniu.

Teraz policja próbuje odnaleźć matkę dziecka. Oferują jej wsparcie i pomoc psychologiczną.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły