Piłkarze angażują się w Szlachetną Paczkę

Piłkarskie reprezentacje Polski już od 9 lat angażują się w Szlachetną Paczkę. To stało się już tradycją. Chą nie tylko pomóc, ale także zainspirować innych do udziału w akcji.

W tym roku włączyły się do pomocy różne grupy ludzi: zespoły kobiet, mężczyzn i graczy eFutbolu. Każda z tych drużyn to zbiór różnorodnych osób. Zarówno zawodniczki, zawodnicy, jak i ich sztaby szkoleniowe, mają swoje własne historie i doświadczenia życiowe. Wszystkich jednak połączył ten sam cel: pomóc tym, którzy tego realnie potrzebują.

Pomaganie zawsze jest ważne. Są ludzie w różnych potrzebach, a Szlachetna Paczka jest pomocna wszystkim. To jest bardzo fajne uczucie, że można obdarować ludzi, którzy potrzebują pomocy i oby takich inicjatyw było jak najwięcej” – zaznaczył Michał Probierz, trener reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Rodzina, która potrzebuje wsparcia

W tym roku reprezentacje pomogli rodzinie Pana Jana. Przez pandemię ich finanse znacznie ucierpiały. Pan Jan, pracując na umowie zlecenie w zamkniętej restauracji, stracił praktycznie całe oszczędności, które udało mu się zgromadzić. Obecnie, po opłaceniu wszystkich rachunków i wydatków, dysponują nieco mniej niż 10 złotych dziennie na osobę. Pan Jan martwi się przede wszystkim o swojego syna. Chce, aby miał szczęśliwe i godne życie. W dodatku obaj są fanami piłki nożnej i polskiej reprezentacji.

Słyszałem, że Antek ma duży potencjał i mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję się o tym przekonać. I tak jak dzisiaj reprezentacja pomaga Antkowi, tak kiedyś Antek będzie pomagał na boisku reprezentacji” – powiedział Wojciech Szczęsny, bramkarz.

Szlachetna Paczka działa już od 20 lat. Z kolei piłkarze i piłkarki angażują się w tą akcję już od 9 lat.

Pomagamy ze Szlachetną Paczką od 9 lat, więc można powiedzieć, że jest to już tradycja. Bardzo się z tego cieszymy, jest to dla nas wielka sprawa i robimy to z wielką radością.  Z jednej strony jest to pomoc materialna, z drugiej strony to daje wielu osobom nadzieję i jest potrzebne. Namawiam każdego, kto może zebrać drużynę wokół siebie i stworzyć taką paczkę, żeby pomóc w większym lub mniejszym stopniu” – podkreślał Robert Lewandowski, nasz kapitan.

Źródło: rmf24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły