“Pociąg marzeń” zabrał dzieci w wyjątkową podróż

Darczyńcy akcji charytatywnej “Głosu” przekazali ponad 8 tysięcy na szczytny cel. Dzięki temu, podopieczni Koszalińskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym ruszyli na wycieczkę “Pociągiem Marzeń”.

Dzięki wpłatom darczyńców, podopieczni Koszalińskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym mieli okazję ruszyć w niesamowitą podróż. Na wyjazd zabrał ich “Pociąg Marzeń”. Aż 17 osób spędziło weekend w Agroturystyce Łąkie w Drężnie, gdzie zorganizowano dla nich wiele ciekawych aktywności.

– Zorganizowaliśmy dyskotekę ze śpiewami, wybraliśmy się na poszukiwania kota Sambora, poznawaliśmy faunę i florę okolicznych lasów – opowiada pani Marta. – Pływaliśmy też rowerkami wodnymi na jeziorze, graliśmy w gry i wzięliśmy udział w ognisku. Ostatniego dnia oglądaliśmy zdjęcia i opowiadaliśmy sobie, co najbardziej nam się podobało.

Dzieci mogły skorzystać z możliwości wyjazdu dzięki akcji “Pociąg Marzeń”. To cykliczna akcja charytatywna, która aktywizuje dzieci, podopiecznych różnych fundacji. Inicjatywa polega na sprzedaży wagoników. Firmy mogą nabyć taki wagonik, pomagając w ten sposób spełnić marzenia młodych ludzi.

– Już po raz trzeci jesteśmy beneficjentami “Pociągu Marzeń” – zaznacza pani Marta. – Jesteśmy naprawdę wdzięczni za tę pomoc, bo w ten sposób możemy robić więcej dla naszych podopiecznych. A potrzeby są spore. Obecnie zakładamy zbiórkę w serwisie siepomaga.pl. Chcielibyśmy zorganizować salę doświadczania świata, służącą m.in. do terapii światłem. Całkowity koszt to ok. 20 tys. zł. Wierzymy jednak, że znajdą się osoby, które przyłączą się do naszych działań.

W tym roku wiele firm zdecydowało się wesprzeć akcję. Mecenasem strategicznym była grupa Tauron. Jest to największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce. Dlatego ich pomoc była znacząca. Do akcji dołączył też Skarbiec TFI. To towarzystwo funduszy inwestycyjnych, który już od lat działa w Polsce. Mecenasem jest także Huta Łabędy.

Dzięki wszystkim wpłatom, dzieci mogły spędzić beztroskie chwile w pięknym miejscu. To dla nich wspaniała okazja do rozwoju i wyjścia ze swojej strefy komfortu.

Źródło: gk24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły