Policjanci, których odważne czyny budzą ogromny podziw

Na świecie nie brakuje bohaterów. Na to miano zasługuje m.in dwóch policjantów z USA, którzy uratowali życie osobom w potrzebie. Ich akty odwagi budzą ogromny podziw.

Akcja ratunkowa przy wodospadzie

Pierwszym z bohaterów jest Bruce Lake. Mężczyzna, korzystając z dnia wolnego, wybrał się z żoną i przyjaciółmi na pieszą wycieczkę do parku narodowego Fundy National Park. Przechodząc obok wodospadów, jeden z jego znajomych zauważył kobietę, która nie mogła się utrzymać na powierzchni wody.

“Wyglądało jakby utknęła pomiędzy dwoma małymi wodospadami. Nagle zniknęła pod wodą. Kiedy się wynurzyła, złapała się kamienia. Wyglądała na przerażoną” – opowiada Bruce.

Gdy kobieta po raz drugi zniknęła pod powierzchnią wody, policjant postanowił działać. Popłynął w stronę kamienia. Okazało się, że jest tam o wiele głębiej niż się spodziewał. Sam miał trudności z poruszaniem się. Udało mu się jednak złapać kobietę i z całej siły machał ramionami i nogami, by skierować się w stronę brzegu. W końcu dopłynęli i cała historia zakończyła się szczęśliwie.

Choć mężczyzna nie był na służbie, zdecydował się pomóc kobiecie. Ryzykował swoje życie, wskakując do wodospadu. Nie wyobraża sobie jednak innej reakcji. To był jego obowiązek.

Topiący się chłopiec z autyzmem

Drugi policjant, którego czyn zasługuje na ogromny podziw, to Ernesto Fernandez. Mężczyzna bez wahania wskoczył do rzeki, w której topił się 10-latek z autyzmem. Chłopiec nie do końca zdawał sobie sprawę z tego, co się dzieje. Fernandez podczas całej akcji ratunkowej zachował spokój i dzięki temu zyskał względne zaufanie 10-latka. Policjant wiedział jak się zachować w takiej sytuacji, bo jego syn również ma autyzm.

Ernesto został uhonorowany podczas specjalnej ceremonii zorganizowanej przez Friendship Circle Miami. To fundacja, która walczy o akceptację jednostek ze specjalnymi potrzebami.

“Patrzysz na takie zdarzenie i uświadamiasz sobie, że porusza ono nie tylko tych, którzy byli w to zaangażowani, ale też całą naszą społeczność. Ma naprawdę wielką moc” – powiedział szef policji Manuel Morales.

Źródło: goodnewsnetwork.org/ goodnewsnetwork.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły