Policjanci pomogli bezdomnej, głodującej rodzinie

Policjanci znaleźli w nocy rodzinę mieszkającą w furgonetce. Matka i jej dzieci żywili się tym, co znaleźli, pobierali jedzenie z banków żywności, spali na ziemi. Nie spodziewali się, że dostaną taką pomoc.

Tim Ye i Johnny Le to policjanci, którzy patrolowali ulice Sacramento w Kalifornii. Zdecydowali się pójść do obozowiska dla bezdomnych znajdującego się za popularnym sklepem Walmart. Nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

Znaleźli matkę z trójką dzieci. Cała rodzina żyła w starej furgonetce. Od kilku miesięcy żywili się tym, co znaleźli lub pobierali jedzenie z banków żywności. Dzieci były brudne i spały na ziemię. W momencie, kiedy policjanci podeszli do wozu, wyszła z niego kobieta i poprosiła ich o opuszczenie obozowiska. Była przestraszona, bo nigdy wcześniej nie zetknęła się z życzliwością policjantów.

„To był dla nas szok, ponieważ nie wiedzieliśmy, czy wpadniemy w kłopoty” – powiedziała Loveless, matka mieszkająca z dziećmi w furgonetce.

„Trochę mnie zamurowało, gdy zobaczyłem głodne i brudne dzieci” – powiedział jeden z policjantów.

Mundurowi wezwali opiekę społeczną. Kazali poczekać rodzinie. Pojechali do sklepu i przywieźli im torby z artykułami spożywczymi, środkami higieny osobistej i zabawkami. To nie koniec. Policjanci umieścili Loveless i jej dzieci w motelu, by mogli tam w spokoju poczekać na pomoc.

„Zrobili to dla nich, żeby miały ciepłe miejsce do spania, oglądały kreskówki i wszystko to, co robią dzieci. To było niesamowite” – wspomina kobieta.

To co zrobili policjanci sprawiło, że Loveless odzyskała nadzieję na to, że jej rodzina znowu może być szczęśliwa.

„To wszystko zmienia. Jest we mnie motywacja, lepsze nastawienie do świata. Jestem gotowa, aby działać” – przyznaje.

Loveless uwierzyła też w dobro. Do tej pory spotkała się z obojętnością służb mundurowych, które kazały przenosić się jej z miejsca na miejsce. Tym razem policjanci okazali jej rodzinie miłosierdzie i wyciągnęli pomocną dłoń.

„Jest w nas także wrażliwość i delikatność. Kiedy ludzie widzą czerwone i niebieskie światła, to patrzą na nas negatywnie, ale my naprawdę jesteśmy po to, aby im pomóc w ich trudnej sytuacji” – zaznacza Tim Ye.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły