Polka skończyła 30 kierunków studiów. To nowy rekord!

Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc jest znana ze swojego rekordowego osiągnięcia w ukończeniu kierunków studiów. W ciągu 24 lat zdobyła aż 30 dyplomów. Co więcej, nadal kontynuuje naukę.

Dr. Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc jest znana jako polska rekordzistka z wieloma ukończonymi kierunkami studiów i zdobytymi dyplomami. Urodzona w Białymstoku w 1976 roku, wykazuje imponujące osiągnięcia akademickie. Rozpoczęła swoją edukację na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Tam w 2000 roku ukończyła studia dzienne z filologii polskiej, zdobywając tytuł magistra. Następnie kontynuowała swoją naukę na różnych kierunkach, zdobywając dyplomy magistra w dziedzinach takich jak psychologia, socjologia, pedagogika, prawo, kryminologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja, filologia polska, filologia angielska i filologia rosyjska.

Dodatkowo, Dr. Zwierzyńska-Symonajc ukończyła 17 programów studiów podyplomowych. Ponadto, zdobyła stopień naukowy doktora oraz ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Olsztynie. Jej determinacja i pasja do nauki są godne podziwu.

Pani Dorota została także rekomendowana przez różne instytucje jako osoba godna zatrudnienia w obszarze swoich ukończonych studiów. Istnieje możliwość, że jej znaczące osiągnięcia naukowe wkrótce się rozszerzą, ponieważ kontynuuje naukę.

– „Nauka, studiowanie i rozwój to ciągła pasja, która nie pozwala mi się zatrzymać” – podkreśla naukowczyni w wywiadzie dla TVP Olsztyn.

To obecnie najbardziej wykształcona Polka. Według informacji z portalu ofeminin.pl, kobiety stanowią 58 procent wszystkich studentów oraz 63 procent absolwentów uczelni wyższych w Polsce. Co więcej, 38,8 procent Polek w wieku od 25 do 64 lat posiada wyższe wykształcenie, co jest powyżej średniej w 27 krajach Unii Europejskiej. To odzwierciedla rosnący udział kobiet w edukacji i ich aktywność na rynku pracy. Pani dr Zwierzyńska-Symonajc jest świetnym przykładem na to, że człowiek uczy się wiecznie – i nie płeć nie ma tu znaczenia.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły