Polski piłkarz angażuje się w pomoc dzieciom

Piotr Zieliński, reprezentant Polski w piłce nożnej, pomaga innym. Piłkarz kupił dwa budynki, które przekształcono w domy dziecka. Oba ośrodki są prowadzone głównie przez rodziców Piotra.

Piotr Zieliński swoją postawą zachwyca nie tylko na boisku, ale także w życiu. Piłkarz słynie ze swojej działalności charytatywnej. Ostatnio kupił dwa budynki, które przekształcono w domy dziecka. Trafiają do nich głównie dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.

Rodzice Piotra, państwo Zielińscy przez długi czas prowadzili rodzinne pogotowie opiekuńcze. Teraz stworzyli dwa domy dziecka – jeden w Targowicy, a drugi w Ząbkowicach Śląskich. Trafiają tam głównie dzieci po przejściach. To miejsce, które daje im szanse na zdobycie wykształcenia i umiejętności.

„Opiekujemy się nimi jak własnymi. Zabieramy do dentysty, wyprawiamy urodziny, jedną dziewczynkę musimy ochrzcić, a gdy któreś nawywija coś w szkole lub przedszkolu, jesteśmy wzywani i idziemy porozmawiać z wychowawcą” – przyznał Bogusław Zieliński, tata Piotrka, w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Kiedy Piotr Zieliński przylatuje do Polski, zawsze stara się spotkać z podopiecznymi domów dziecka. Często gra z nimi w piłkę. Co więcej, przywozi im sprzęt elektorniczny i rzeczy potrzebne do nauki.

„Spełnia ich marzenia jak Piotruś Pan, z jego imienia zresztą rodzice utworzyli nazwę dla stowarzyszenia” – można przeczytać na portalu zabkowice.pl

Reprezentant Polski pochodzi z rodziny, która od zawsze szanowała słabszych i pokrzywdzonych i była wrażliwa na ich potrzeby. Mieszkańcy miejscowości, w której wychowywał się Piotr Zielińscy podkreślają, że cechuje go niesamowita empatia i chęć pomocy innym.

„On to robił, zanim zaczął zarabiać duże pieniądze w Napoli. Piotr Zieliński z rodzicami stanowili rodzinę zastępczą dla wielu dzieci” – czytamy na Twitterze.

Piłkarz słynie z tego, że od lat wspiera różne organizacje charytatywne. Często licytował koszulki meczowe i cały dochód przekazywał na fundacje.

Jego motto brzmi:

 „Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły