Skończyła studia w wieku 82 lat. Nie ma rzeczy niemożliwych!

Mae Bale ma 82 lata i właśnie odebrała swój dyplom ukończenia studiów. Udowadnia, że nigdy nie jest za późno, by realizować swoje cele.

Mae Beale odebrała swój dyplom zarządzania biznesem na University of Maryland Global Campus na uroczystej graduacji. Odbyła się ona dzień po jej urodzinach.

Mae przez większość swojego życia pracowała jako pielęgniarka w Waszyngtonie. Potem zaczęła zajmować się zarządzaniem różnych wydarzeń. W sumie od ponad 50 lat angażuje się w działania na rzecz lokalnej społeczności.

„Kiedy pracowałam w centrach medycznych, przygotowałam kilka dużych wydarzeń i wszyscy byli pod wrażeniem ich organizacji. Dlatego zaczęłam koordynować ich konferencje informacyjne” – wyjaśnia.

Dla kobiety od zawsze najważniejsza była edukacja. To między innymi dlatego zdecydowała się pójść na studia i zrobić dyplom. Ponadto do działania motywował ją jej mąż.

„Mówię wszystkim, że mój mąż pozwolił mi być sobą”– opowiada seniorka. „Bez względu na to, jak dużą miałam ambicję  lub cokolwiek robiłam, zawsze był moim największym motywatorem

Samorozwój w każdym wieku

82-latka zachęca wszystkich do studiowania, rozpoczęcia edukacji wyższej. Mówi, że daje ona niezwykłą możliwość rozwoju. Mae znalazła czas na to, by poświęcić się nauce dopiero na emeryturze. Jednak podkreśla, że nigdy nie jest za późno, żeby spełniać swoje marzenia.

„Wiedziałam, że jeśli będę miała dyplom, to w pewien sposób utrwalę swoją wiedzę, ale i poczuję się bardziej komfortowo” – przyznaje.

Seniorka tak naprawdę ukończyła studia już w 2020 roku. Niestety przez pandemię nie odbyła się wtedy graduacja. Uroczystość miała miejsce dopiero w tym miesiącu.

82-latka z własnych doświadczeń wyciągnęła kilka wniosków. Po pierwsze trzeba być wytrwałym w osiąganiu swoich celów – nie można się łatwo zniechęcać. Co więcej, należy korzystać z różnych możliwości. I w końcu, każdy powinien pielęgnować w sobie pasje.

„Nigdy, przenigdy nie pozwól ludziom cię zniechęcić, ponieważ ludzie zawsze chcą ci powiedzieć, co masz robić, jak i kiedy” – podkreśla. – „Rób to, co sprawia, że twoje serce śpiewa” – mówi. I dodaje: „Korzystaj z wielu możliwości, ponieważ nigdy nie wiesz, co przyniesie życie”.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły