Stuletnia kobieta pobiła rekord Guinnessa

Niektóre staruszki grają w bingo, inne spędzają czas na czytaniu czy robótkach ręcznych. Ale takie zajęcia nie przypadły do gustu Edith – stulatce z Tampy (Stany Zjednoczone), która podnosi ciężary

Edith Murway-Traina stała się sławna trzy lata temu, gdy jedna z amerykańskich stacji przygotowała o niej reportaż. To właśnie wtedy świat dowiedział się o staruszce, która podnosi ponad 60 kilogramów trzy razy w tygodniu.

W tym miesiącu kobieta skończyła sto lat. Została też wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

“Lubię robić rzeczy, które wydają się być niemożliwe do zrobienia” – mówi.

Edith po raz pierwszy w swoim życiu uniosła sztangę, gdy miała 91 lat. Namówiła ją do tego jej przyjaciółka Carmen, która regularnie podnosiła ciężary.

“Podnosiłam te ciężary. Pomyślałam sobie, że nawet mi się podoba. Więc to powtórzyłam” – opowiada Edith Murway-Traina.

“Czasem jest zmęczona. Czasem nie chce jej się iść na siłownię. Ale ma tak silną wolę, że pokonuje te myśli i przychodzi na trening” – mówi jej przyjaciółka Carmen.

Po jakimś czasie Edith zaczęła ćwiczyć pod okiem profesjonalnego trenera. Spotykała się z nim na siłowni trzy razy w tygodniu. Potem po raz pierwszy wzięła udział w zawodach. Od tego czasu bardzo często jest uczestniczką różnych konkursów.

“To tak jak ze wszystkim na tym świecie – jeśli czegoś nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział czy potrafisz to zrobić” – zaznacza staruszka.

Księga Rekordów Guinnessa z 2021 roku będzie dostępna w sprzedaży w przyszłym miesiącu. To właśnie tam można znaleźć nazwisko Edith.

Kobieta niezwykle cieszy się, że dostąpiła takiego zaszczytu. Zwłaszcza, że rekordy Guinnessa przypominają jej o kochanej matce.

“Moja mama uwielbiała przeglądać Księgi Rekordów Guinnessa. Po prostu kochała patrzeć na ludzi, którzy udowodnili wszystkim, że można zrobić coś, co wydaje się być niewykonalne” – wspomina.

Stulatka ma nadzieję, że stanie się inspiracją dla innych.

“Podnoszę sztangę, dostaję aplauz. Czuję się wtedy młoda i silna” – przyznaje.

Źródło: abcactionnews.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły