Stworzyli dla swoich niepełnosprawnych dzieci niezwykłe wynalazki

Pewien ojciec kupił dla swojej niepełnosprawnej córki specjalne buty, by mogła poczuć jak to jest chodzić. Stworzyła je kobieta z Izraela, do czego zainspirował ją niepełnosprawny syn. Jeszcze inny tata stworzył wyjątkowego pada, by jego pociecha mogła zagrać w grę.

Pewien tata kupił swojej małej córeczce specjalne buty. Dzięki nim dziewczynka mogła poczuć jak to jest chodzić. Postawiła swój pierwszy krok w życiu.

Warto jednak przyjrzeć się osobie, która zaprojektowała obuwie. Mowa o Debby z Izraela. Kobieta zdecydowała się stworzyć specjalną uprząż dla swojego niepełnosprawnego synka – Rota. Chłopiec jest chory na porażenie mózgowe, które uniemożliwia mu poruszanie się. Jego mama zdecydowała się jednak zrobić wszystko, by mógł normalnie funkcjonować. Dlatego stworzyła szelko-buty. Skontaktowała się z irlandzką firmą i udało im się zacząć masową produkcję.

Z mojego bólu i desperacji zrodził się pomysł UpSee i cieszę się, że został zrealizowany” – opowiada Debby.

Jedną z pierwszych osób, które kupiły szelko-buty była Maura McCrystal. Kiedy zobaczyła, że jej syn jest w stanie grać w piłkę nożną, wzruszyła się.

„Nasz syn mógł spędzić czas w ogrodzie wraz z tatą, braćmi i naszym małym psem Milly” – mówi.

Wynalazek Debby z pewnością odmienił życie wielu dzieci i ich rodziców.

Niesamowita konsola

Córka Rory’ego Steela cierpi na plamicę SchönleinaHenocha. Choroba objawia się m.in obrzmieniem stawów. Chorym na codzień towarzyszy ogromny ból. Dlatego córeczka Rory’ego nie była stanie grać w żadne gry na Nintendo. To było jej małe marzenie.

Wtedy mężczyzna postanowił coś z tym zrobić. Użył Xbox Adaptive Controler – pad przeznaczony dla osób z niską sprawnością manualną. Udało mu się skonstruować nowe urządzenie, dołączając do niego drążki i duże świecące przyciski. Dzięki temu jego córka może grać w gry tak długo, jak chce.

Mężczyzna myśli nad produkcją większej ilości urządzeń, by inne dzieci także mogły doświadczyć radości z grania.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły