Sukces Polaków na mistrzostwach świata w kajakarstwie

Niedziela okazała się być niezwykle szczęśliwym dniem dla polskich kajakarzy, którzy biorą udział w mistrzostwach świata w Halifax. 7 sierpnia nasi sportowcy stawali na podium aż cztery razy. Ostatecznie zakończyli rywalizację na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej.

Czterdzieste siódme mistrzostwa świata w kajakarstwie odbyły się w Kanadzie. Do Halifax pojechało aż 26 reprezentantów Polski. Od 3 do 7 sierpnia walczyli o medale. Ostatecznie udało im się aż 7 razy stanąć na podium.

Świetny występ Polaków

Na podziw w pierwszej kolejności zasługują Karolina Naja i Anna Puławska. Zostały one nowymi mistrzyniami świata w kajakowej dwójce na 500 metrów. Podczas zawodów odbywających się w Halifax praktycznie nie miały sobie równych. Polki liczyły na duży sukces, bo już w eliminacjach zdobyły najlepszy czas.

W czasie finałowej rywalizacji prowadziły prawie przez cały dystans. Finalnie udało im się wyprzedzić Niemki o 0,40s.

Z sukcesu szczególnie cieszy się Karolina Naja. Jest bowiem pierwszą Polką, która zdobyła aż trzy złote medale na mistrzostwach świata.

Na podium stanęli także polscy kanadyjkarze:  Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Wiktor Głazunow, Norman Zezula. Stracili pół sekundy do Hiszpanów i tym samym zajęli drugie miejsce. Medalem mogą pochwalić się również Kitewski i Szczerbińska, którzy w mikście na 500 metrów zdobyli brąz.

– “Medale mistrzostw świata w konkurencjach nieolimpijskich też są bardzo ważne. Ci zawodnicy, którzy stanęli dziś na podium, nabierają wiary i dodatkowej chęci do trenowania. A przecież w przyszłości zawsze mogą się przekwalifikować na dystans olimpijski. Co ważne, mamy jedną z najmłodszych reprezentacji na tych zawodach i to we wszystkich grupach. To też dobrze rokuje na przyszłość, nawet w kontekście igrzysk olimpijskich w Los Angeles” – podkreślił prezes Polskiego Związku Kajakowego.

W sumie Polacy zdobyli na mistrzostwach świata w kajakarstwie aż 7 medali – trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy. W ten sposób zakończyli rywalizację na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej. To zdecydowanie najlepszy wynik od 2002 roku.

Źródło: rmf24.pl