Sukces Polaków w Ironman Floryda

W USA właśnie odbył się Ironman Floryda. Polak, Kacper Stępniak, zajął w nim drugie miejsce. Oprócz niego startowali także Piotr Ławicki i Piotr Litwiniuk, którzy świetnie zaprezentowali się w zawodach. To ogromny sukces Polaków!

4 listopada 2023 roku odbył się Ironman Floryda. Zaczął się w Panama Beach, gdzie na starcie stanęło aż 2 tysiące osób. Mimo dużej konkurencji, Polacy odnieśli spore sukcesy.

Na drugim miejscu podium stanął Kacper Stępniak, który osiągnął niesamowity czas 7 godzin, 42 minuty i 3 sekundy. Dzięki temu zdobył kwalifikację na mistrzostwa świata na Hawajach. Start w zawodach był udany także dla innego Polaka, Piotra Ławickiego, który z czasem 7 godzin, 58 minut i 45 sekund uplasował się w pierwszej dziesiątce zawodników.

Warto także wspomnieć o Piotrze Litwiniuku, który pobił swoją życiówkę.

“Startowałem w grupie amatorskiej. Jestem zadowolony, bo pobiłem swoją życiówkę o jakieś 20 minut. Wiedziałem na co mnie stać, wiedziałem jak ciężko trenowałem ostatnie pół roku i faktycznie myślę, że ten wyścig w 95 procentach mi wyszedł. Zawody ukończyłem z czasem 9:34, to mój życiowy rekord. Z tym czasem, wśród mężczyzn uplasowałem się, jak myślę, gdzieś około 70 miejsca, a swojej kategorii wiekowej jestem 23 na 200 osób” – zaznacza.

Uczestnicy Ironman Florida musieli stawić czoła ogromnemu wyzwaniu. Wyścig obejmował 3800 metrów pływania, 180 kilometrów jazdy na rowerze oraz maraton o długości 42 kilometrów i 195 metrów. To imponujące zadanie, które przyciąga wszystkich triathlonistów.

Poziom naprawdę idzie kosmicznie w górę i to nawet wśród amatorów. Gdy sprawdzałem wyniki, to rok temu na tych zawodach byłbym spokojnie w pierwszej piątce czy siódemce w swojej kategorii – mówi Litwiniuk. – Teraz naprawdę już nie ma słabych zawodów czy słabo obsadzonych zawodników, więc trzeba tylko brać się do roboty i trenować więcej.

Źródło: polskieradio.pl