Szczęście i umiejętności! Pilot wylądował awaryjnie na autostradzie

W Stanach Zjednoczonych na drodze I-35W, niedaleko County Road E2 w Arden Hills, około 21:30, samolot wylądował awaryjnie na autostradzie. Podczas tego manewru zderzył się z samochodem, ale nikomu nic się nie stało. Jest to zasługa Craiga Gifforda – pilota akropacyjnego z Minneapolis, którego niezwykłe umiejętności uchroniły wszystkich od strasznej tragedii.

Samolot miał pewną wadę techniczną, co zmusiło pilota do podjęcia radykalnych kroków. Musiał lądować awaryjnie na autostradzie, w dodatku w niewielkiej przestrzeni pomiędzy dwoma pojazdami.

Cała sytuacja miała miejsce 2 grudnia. Samolot wylądował na pasie drogowym, zderzając się z SUV-em. Inni kierowcy gwałtownie hamowali, by uniknąć zderzenia.

„Szczęście to nie jest właściwe słowo, ale wydaje mi się, że to był cud, że wszyscy przeżyliśmy i nikt z nas nie został ranny” – mówi Brittany Yurik, która kierowała SUV-em.

Samolot wylądował na autostradzie

Brittany Yurk właśnie wracała z pracy, gdy nagle z nieba spadł samolot Bellanca Viking. Samolot ominął dwa inne pojazdy i wylądował przed nimi. W tym samym momencie lekko stuknął SUV-a i zatrzymał się. 

David Stratioti i jego żona również byli świadkami tego zdarzenia. Jechali autostradą, gdy ujrzeli na horyzoncie mały samolot. David od razu pomyślał, że samolot pewnie przymierza się do lądowania na lotnisko Anoka County-Blaine. Jednak maszyna jakoś zaskakująco szybko przybliżała się do ziemi.

„Leciał zbyt nisko jak na miejsce, w którym byliśmy. Zatrzymaliśmy się i zobaczyliśmy, jak pilot i pasażer wysiadają z samolotu i poszliśmy sprawdzić, czy w SUV-ie ze wszystkimi wszystko w porządku” – opowiada mężczyzna.

Na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Ludzie zatrzymywali się, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. Całe szczęście nikt nie ucierpiał. To zasługa samego Craiga Forda, który jest pilotem akrobacyjnym. Mężczyzna nawet reprezentował Stany Zjednoczone na mistrzostwach świata w RPA w 2017, gdzie razem z zespołem Unlimited Aerobatic Team zdobył brązowy medal.

“Craig pilotuje samoloty lotnictwa ogólnego przez całe swoje życie i ma ponad 4500 godzin w dziesiątkach różnych typów samolotów”

Kobieta, której samochód został potrącony przez samolot przyznaje, że mężczyzna był bardzo życzliwy i widać, że było my bardzo przykro z powodu awaryjnego lądowania na autostradzie.

„Gdyby nie był tak doświadczony, mogłoby to skończyć się zupełnie inaczej dla nas wszystkich. Był dla mnie bardzo miły od chwili, gdy to się stało. Było mu przykro. Jestem bardzo wdzięczna, że ze wszystkich samolotów, które mogłyby uderzyć we mnie, to był właśnie on.” – podsumowuje Brittany.

źródło: turysci.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły