Tata pomaga dzieciom, które nie mają rodziców w interesujący sposób

Dzieciństwo Roba Kenneya było pełne trudności. Jego ojciec był w jego życiu nieobecny. Dlatego teraz stara się pomóc innym dzieciom w takiej sytuacji. Nagrywa filmiki na YouTubie, na których pokazuje jak wykonywać podstawowe czynności potrzebne w życiu codziennym. To przewodnik dla tych, których rodzice tego nie nauczyli.

Rob Kenney i jego rodzeństwo zostało porzucone przez ojca. Dlatego w dzieciństwie musiał mierzyć się z wieloma trudnościami. Brakowało mu figury ojca, która stałaby się jego przewodnikiem w dorosłym świecie. Rób musiał jednak nauczyć się wszystkiego sam.

Rob wziął ślub z Kristine. Doczekali się dwójki dzieci. Teraz są już dorosłe i mają swoje rodziny. Kiedy dzieci Kenneów wyprowadziły się z domu, Rob postanowił zrobić coś, by pomóc innym.

Moim celem w życiu było wychowanie dobrych dorosłych – nie dobrych dzieci, ale dobrych dorosłych – opowiada.

Pomyślał o wszystkich dzieciach, które wychowują się w trudnych warunkach. O tych, którzy nie mają rodziców. Dla nich stworzył kanał na YouTubie. To tam wrzuca filmiki, na których pokazuje jak wykonywać podstawowe czynności potrzebne w życiu codziennym. Na “Tato jak to zrobić” znajdziemy instrukcję odnośnie tego, jak zawiązać krawat czy jak odetkać zlew. Niektóre filmiki są krótkie, inne zaś trwają nawet ponad pół godziny. Każdy jednak zawiera bezcenne rady.

Chcę, żeby dotyczył codziennych zadań, ale chciałbym też przekazać trochę mądrości, której nauczyłem się po drodze, aby podnieść na duchu innych ludzi. Myślałem, że po prostu pokażę ludziom, jak coś zrobić, ale to też rezonuje na zupełnie innym poziomie – mówi.

Rob ma już prawie 5 milionów subskrybentów. To zdecydowanie przerosło jego oczekiwania. Mężczyzna nagrał nawet filmik z podziękowaniami. Wzruszony opowiedział o tym, jak wpadł na pomysł założenia kanału i jak bardzo czuje się wdzięczny. Świadomość, że faktycznie pomaga dzieciom daje mu największą radość.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły