To Po Prostu Fajne Miejsce. Młodzi wreszcie mają swoją przestrzeń

W Lublinie właśnie powstało Po Prostu Fajne Miejsce. To nowa przestrzeń dla młodych, gdzie mogą brać udział w różnych warsztatach, spotkać się z rówieśnikami i rozwijać swoje pasje.

W Lublinie właśnie otworzono Po Prostu Fajne Miejsce. To już trzecia taka inicjatywa. Wszystko w ramach tego, że miasto zostało Europejską Stolicą Młodzieży 2023. Lubelska młodzież w ten sposób zyskała kolejne miejsce, gdzie mogą wspólnie spędzić czas, robiąc interesujące rzeczy.

“Otwierane dziś „Po Prostu Fajne Miejsce” jest odpowiedzią na zgłaszaną przez młodych ludzi potrzebę stworzenia dla niej bezpiecznej przestrzeni w dzielnicy Rury. Cieszę się, że sukcesywnie otwieramy kolejne takie miejsca w Lublinie. Co najważniejsze, robimy to wspólnie z młodzieżą. Dzięki temu miasto staje się miejscem dostosowanym do ich potrzeb i otwartym na oczekiwania młodych. Dziękuję za zaangażowanie środowisk młodzieżowych oraz organizacji pozarządowych, które owocuje ważnymi dla mieszkańców i mieszkanek zmianami w dzielnicach”. – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Po Prostu Fajnym Miejscem opiekują się  Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Bona Fides oraz Fundacja 5Medium. Lokal będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00.

“Młodzi ludzie potrzebują bezpiecznych przestrzeni, w których mogą czuć się swobodnie i komfortowo, sprzyjających spotkaniom z rówieśnikami, a także umożliwiających rozwój pasji i talentów czy spędzenie wolnego czasu. Bardzo mnie cieszy, że w kolejnej części miasta młodzież zyskała takie miejsce. Dynamicznie rozwijająca się sieć otwartych przestrzeni dla młodzieży w lubelskich dzielnicach służy nie tylko integracji, ale także zwiększeniu zaangażowania w sprawy społeczne i budowaniu wspólnoty” – zaznaczyła Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że w tym roku otworzy się jeszcze jedna przestrzeń dla młodych osób. Aktualnie funkcjonują już miejsca takie jak Hej! czy ReWir. Młodzież może się tam zintegrować. Mają także możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych warsztatach.

Źródło: lublin.eu

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły