Turyści z całego świata pokochali Polskę

Główny Urząd Statystyczny właśnie opublikował nowe dane w sprawie polskiej turystyki. Okazuje się, że w 2022 roku Polskę odwiedziło aż 5,846 miliona turystów z całego świata. To praktycznie ponad dwa razy więcej niż w poprzednim roku.

2019 rok był rekordowy dla branży turystycznej. Jednak wybuch pandemii sprawił, że przez następne lata Polska nie była aż tak często odwiedzana.

– “Dane dotyczące liczby turystów korzystających z bazy noclegowej w Polsce w 2022 roku należy uznać za satysfakcjonujące oraz napawające optymizmem” – mówi Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Sektor polskiej turystyki odniósł ogromny sukces. Mimo obecnej inflacji – trudnej sytuacji ekonomicznej i również wojny, do Polski przyjechało o wiele więcej turystów. Główny Urząd Statystyczny oszacował, że w 2022 roku nasz kraj odwiedziło 5,846 milionów. W 2021 roku było to tylko 2,509 miliona. W samym grudniu przyjechało 517,4 tysiąca turystów. Jednak rekordowym miesiącem był sierpień. Wtedy w Polsce znalazło się aż 680 tysięcy osób z całego świata!

“Cieszymy się z ogromnego wzrostu względem ubiegłego roku, co stanowi również dowód naszych działań promocyjnych” – zaznacza Szmytke.

“Z pewnością powodem do radości może być liczba turystów krajowych korzystających z bazy noclegowej w Polsce, która w ubiegłym roku była wyższa niż przed pandemią. Polacy niejako na nowo odkrywają swoją ojczyznę, co jest motorem napędowym dla całej branży turystycznej i procesu jej odbudowy” – podkreśla prezes POT. “Widoczny jest wzrost liczby turystów z kierunków bliższych, takich jak na przykład Czechy, Słowacja czy Litwa. Dostrzegając ten trend oraz liczne ograniczenia w podróżach na rynkach dalszych postanowiliśmy otworzyć ośrodki np. w Budapeszcie i Tel Awiwie, których celem jest intensyfikacja przyjazdów do Polski z tych destynacji”.

Polskę odwiedziło najwięcej turystów z Niemiec, ale znajdują się też tam Brytyjczycy i Amerykanie. Ludzi z całej Europy przyciągają do Polski w głównej mierze piękne miasta i lokalna kuchnia.

– “Polska przyciąga również pasjonatów turystyki aktywnej, do której uprawiania mamy doskonałe warunki” – podkreśla prezes POT.

Źródło: turystyka.wp.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły