Urodziła się w więzieniu, a teraz studiuje na Harvardzie

Aurora Sky Castner urodziła się w więzieniu, kiedy jej mama odsiadywała wyrok. Dziewczyna od zawsze marzyła o studiach prawniczych. Udało jej się dostać na jedną z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie – Harvard.

Aurora Sky Castner niedawno ukończyła szkołę średnią. Dziewczyna jednak nie miała łatwego życia. Urodziła się w więzieniu, kiedy jej mama odsiadywała wyrok. Odebrał ją stamtąd ojciec, który samotnie ją wychowywał.

Kiedy Aurora poszła do szkoły, nauczyciele zauważyli, że ma ogromną pasję i talent. Chcieli jej pomóc i zaproponowali jej uczestnictwo w specjalnym programie edukacyjnym. Polegał on na tym, że dzieci potrzebujące wsparcia, miłości otrzymywały mentora, który pomógłby im się rozwijać. W ten sposób Aurora poznała Monę Hamby.

Powiedziała mi: Byłam w więzieniu. Odparłam, że to nie może być prawda i postanowiłam się nią zająć. Była tego warta. Zabrałam ją kiedyś do kampusu Harvardu. Oniemiała” – mówi mentorka dziewczyny.

Kobieta zaczęła się spotykać ze swoją podopieczną raz w tygodniu. Mona udzieliła jej wiele rad i dała dużo wsparcia. Aurora uwierzyła, że może osiągnąć duży sukces.

„To było zupełnie inne środowisko od tego, w którym dorastałam i to nie jest coś złego. Wszystko, czego nauczyła mnie Mona, było tak samo cenne jak to, co przeżyłam przed nią”  – opowiada dziewczyna.

Aurora stała się jedną z najlepszych uczennic. Otrzymała stypendium na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie – na Harvardzie. W przyszłości prawdopodobnie zostanie świetną prawniczką.

„Dziewczyna postawiła sobie za cel pójście na Harvard w szkole podstawowej, mimo że urodziła się w ubóstwie. Otrzymała stypendium na studia na Harvardzie w 2023 roku. Ma wiele wyjątkowych zdolności, które rozwijała i to od najmłodszych lat”  – podkreśla Mona Hamby.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły