Walczyli z niepłodnością. Dzisiaj mają piątkę dzieci

Desiree i Ryan Fortin od lat starali się o dziecko. Powoli zaczynali tracić nadzieję na założenie rodziny. Jakiś czas później okazało się, że Desiree zaszła w ciążę. Na USG dowiedzieli się, że to trojaczki! Teraz mają aż 5 dzieci!

Desiree i Ryan poznali się w college’u. Ich piękna miłość trwa już wiele lat. Wzięli ślub w 2009 roku. Od tego czasu starali się o dziecko. Przez trzy długie i męczące lata, Desiree i jej mąż stawili czoła wielkim wyzwaniom zdrowotnym. Lekarze postawili u niej trzy różne diagnozy: zespół policystycznych jajników, niedoczynność tarczycy oraz niski poziom progesteronu. Te problemy zdrowotne skomplikowały ich starania o potomstwo, a to był okres ogromnej fizycznej i emocjonalnej wyczerpania dla obojga.

„Niepłodność przyniosła mi więcej łez, niż myślałam, że mogę uronić. Leżałam na podłodze w łazience całkowicie bezsilna, po tym jak któryś raz z rzędu test wskazywał negatywny wynik. Musiałam znosić zastrzyki, zasinienia i wszelkiego rodzaju leczenie, ponieważ kiedy jesteś bezpłodny i szukasz pomocy w leczeniu niepłodności, to tylko na to czekasz. To wiele kosztuje, wyczerpuje fizycznie, emocjonalnie i psychicznie” – opowiada Desiree.

Po pewnym czasie okazało się, że Desiree jest wreszcie wyczekiwanej ciąży. Jednak ogromnym zaskoczeniem okazało się to, że podczas badania USG odkryto nie jedno, ale aż trzy rozwijające się dzieci w jej brzuchu. To był moment ogromnej niespodzianki dla małżonków. Niestety, to nie był jeszcze koniec ich walki o szczęście. Lekarze poinformowali parę, że istnieje ryzyko, że Desiree nie będzie w stanie donieść wszystkich trzech dzieci do porodu.

„Byłam zbyt chuda, za niska i to była moja pierwsza ciąża. Jednak udowodniłam im, że się mylili” – mówi kobieta.

„Nigdy nie zapomnę dnia porodu. Jak we wszystkich sprawach związanych z rodzicielstwem, wystąpiły nieoczekiwane sytuacje. Po porodzie trojaczków Ryan był z nimi na oddziale intensywnej terapii dla noworodków, a ja miałam czas, żeby dojść do siebie” -wspomina.

Fortin doskonale sprawdza się w roli matki. Para miała jeszcze dwójkę dzieci. Najmłodsze z nich skończyło osiem miesięcy 19 września tego roku, a starsza córka obchodzi swoje trzecie urodziny w tym roku.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły