Właśnie odbyły się studniówki Szlachetnej Paczki

27 września w całej Polsce odbyły się studniówki Szlachetnej Paczki. W miastach wojewódzkich zostały zorganizowane przeróżne wydarzenia, by zachęcić ludzi do udziału w wolontariacie.

Za mniej niż 100 dni będzie miał miejsce Weekend Cudów. Jest to moment, w którym potrzebujące rodziny otrzymują paczki. Jednak Szlachetna Paczka nadal potrzebuje 5 tysięcy wolontariuszy, by móc pomóc jak największej liczbie osób. By zachęcić ludzi do wzięcia udziału w wolontariacie, w miastach wojewódzkich odbyły się studniówki Szlachetnej Paczki. W ramach tego wydarzenia zorganizowano m.in pokazy ognia, gry terenowe, koncerty.

Jesteśmy wolontariuszami, by nieść mądrą pomoc pani Irenie, która od dawna nie kupuje lekarstw, panu Władysławowi, który po poważnej operacji na spacer wychodzi na balkon i tęskni za rozmowami z sąsiadami, Marcelinie, pierwszoklasistce, która mówi “nic ze mnie nie będzie” i innym potrzebującym. Jeżeli chcesz dołączyć do sprawczych osób, mających realny wpływ na zmianę życia ludzi ze swojego najbliższego otoczenia, dołącz do nas! Wejdź na www.superw.pl i zostań wolontariuszem – zachęca Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA.

“Odliczamy, pomagamy – bądź wolontariuszem!”– to hasło rozbrzmiało we wtorek w całej Polsce.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki w każdym mieście przygotowali happeningi pokazujące jaki wpływ mieli na życie rodzin. Można było także poznać historie tych, których wspiera Paczka.

“Opowiemy o idei Paczki i rodzinach, którym pomagamy. Odpowiemy na każde pytanie, by rozwiać wątpliwości i by najwięcej osób w całej Polsce zdecydowało się na bycie wolontariuszem. Każdy wolontariusz to szansa na pomoc dla trzech rodzin. Od każdego z nas zależy do ilu rodzin dotrzemy w tym roku” – mówiła przed wydarzeniem prezeska.

Stowarzyszenie WIOSNA odpowiada za organizację Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Zarówno do Paczki, jak i Akademii potrzeba wolontariuszy. Każda osoba chętna do pomocy jest w stanie zmienić życie potrzebujących rodzin. Dlatego zachęcamy do tego, by włączyć się w jedną z tych niezwykłych akcji i zrobić coś dobrego. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie: www.superw.pl

Źródło: rmf24.pl, szlachetnapaczka.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły