Właśnie ruszyła wyjątkowa akcja “Choinki Jedynki”

Właśnie ruszyła 22 edycja akcji charytatywnej “Choinki Jedynki” organizowanej przez Program 1 Polskiego Radia. W ramach tej inicjatywy na licytację zostaną wystawione obrazki namalowane przez dzieci w konkursie plastycznym. Co ciekawe, rysować będą także wybitne postaci ze świata sportu, kultury, muzyki. Zebrane środki trafią do Fundacji Anny Dymnej “Mimo Wszystko”.

15 października Program 1 Polskiego Radia wyemitował specjalną audycję, która zainaugurowała “Choinki Jedynki”. Zebrane środki zostaną przekazane na Fundację Anny Dymnej “Mimo Wszystko”. Z kolei fundacja planuje wesprzeć ośrodki “Dolina Słońca pod Krakowem”.

“Właśnie obchodziliśmy 20-lecie Fundacji, a ja takiego szczęścia i radości nie widziałam dawno na twarzach tylu osób. Było piękne przedstawienie, grali moi podopieczni z niepełnosprawnością intelektualną “O Franku z Doliny Słońca” – opowiada Anna Dymna. – “Wcześniej byliśmy nad morzem, gdzie budujemy ośrodek i na to nam są potrzebne pieniądze. Każdy grosz jest potrzebny, dlatego, że można tak pięknie zmieniać świat i zmieniać każdą złotówkę w uśmiech.”

Podopieczni Fundacji co roku bardzo się cieszą z akcji “Choinki Jedynki”. Czują się zauważeni.

“To są ludzie, którzy nauczyli mnie jeszcze większej radości, niż ją w sobie miałam. Oni się bardzo cieszą, lubią, jak ktoś w nich wierzy, jak czują się potrzebni i mogą kogoś czymś zachwycić. Potem oni oddają tę radość z tego, że ktoś to zauważył, a ta radość udziela się nam i leczy z różnych smutków i depresji” – mówi prezes Fundacji.

Tradycją stało się to, że część środków Fundacja Anny Dymnej przekaże innej, bardzo potrzebującej wsparcia organizacji. W tym roku jest to “Wspólnota Nadziei”. Jej głównym celem jest utworzenie i prowadzenie Centrum Nauki i Życia “Farma”.

Finał akcji odbędzie się 9 grudnia. Z kolei prace konkursowe można przesyłać do 20 listopada.Jury wybierze 20 prac, które trafią na licytację. Zaś 40 będzie nagrodzonych wyróżnieniem/

Źródło: jedynka.polskieradio.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły