Wnuk i babcia wybrali się razem w 7-letnią podróż. Niesamowita historia

Brad zaproponował swojej babci niesamowitą podróż. Wnuk i 92-letnia kobieta wybrali się na wyprawę po wszystkich parkach narodowych w Stanach Zjednoczonych. Ta przygoda trwała w sumie siedem lat.

Brad i Joy Ryan, babcia i wnuk z Duncan Falls w stanie Ohio wybrali się w niesamowitą podróż. Ta przygoda nauczyła ich wiele i pokazała jak ważne jest budowanie więzi rodzinnych.

Pewnego dnia Brad Ryan opowiedział swojej wówczas 85-letniej babci o planach na wyprawę szlakiem Appalachów. Wtedy po raz pierwszy zrodził się pomysł wspólnej podróży.

„Czułem się źle z tym, że babcia słuchając przeżywała moje historie ale nie mogła tego wszystkiego doświadczyć. Wiedząc, że nigdy nie widziała pustyni, gór, oceanu i tych niesamowitych dzikich miejsc na Ziemi, czułem że chcę dać jej te wspomnienia” – opowiada Brad.

Mężczyzna postanowił zabrać swoją babcię do Parku Narodowego Great Smoky Mountains. Z jednej strony bał się, że babcia ze względu na swój wiek nie podoła wyzwaniu.

”To było moje błędne wyobrażenie o tym, co w istocie oznacza jej wiek, a co ważniejsze, co jej duch pozwoliłby jej zrobić” – wspomina.

Z drugiej strony wiedział, że kobieta ma tak wielką pogodę ducha i chęć odkrywania świata, że nic jej nie powstrzyma.

Milion wspomnień

Wnuk z babcią spali na dziko w namiocie. Było to zupełne nowe doświadczenie dla 85-latki.

„Zawsze w swoim życiu starałam się być pozytywnie nastawiona, więc nie zaszkodziło spróbować czegoś pierwszy raz. Nie chciałam potem żałować, że ​​tego nie zrobiłam” – przyznaje kobieta.

Wyjazd okazał się być tak świetnym doświadczeniem dla każdego z nich, że zaczęli planować inne wspólne wyprawy. Zdecydowali się odhaczyć każdy park narodowy w Stanach Zjednoczonych.

„Parki narodowe najlepiej zwiedza się w towarzystwie ludzi, których kochamy, i wyraźnie widać, że Joy i Brada łączy szczególna więź, która została wzmocniona przez ich wspólne podróżowanie” – zaznacza szefowa ds. publicznych usług parków narodowych, Jenny.

W ciągu siedmiu lat udało im się odwiedzić nawet parki narodowe Alaski. Teraz został im tylko jeden park.

„To była wspaniała przygoda, naprawdę. To był piękny czas. I nie zamieniłbym tego na nic” – podsumowuje Joy.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły