Znany aktor przeznaczy wszystkie swoje zarobki na organizacje charytatywne

Znany walijski aktor, Michael Sheen, przeznaczy wszystkie swoje zarobki na cele społeczne. Sheen pozbył się już nawet swoich nieruchomości. „Jestem teraz czymś w rodzaju przedsiębiorstwa społecznego” – mówi o sobie.

Aktor zaczął zmieniać swoje życie już 8 lat temu. W 2013 roku wystąpił w 72-godzinnym przedstawieniu pasji Chrystusa w Port Talbot – swojej rodzinnej miejscowości. Spektakl odbywał się na ulicach miasta. W ten sposób Sheen poznał wielu działaczy społecznych i ludzi zaangażowanych w różne akcje charytatywne. To oni zainspirowali go do pracy na rzecz społeczeństwa i pomagania potrzebującym.

W 2017 roku założył własną fundację o nazwie „End High Cost Credit Alliance”. Pomaga ona ludziom znaleźć najbardziej opłacalne, korzystne formy kredytów i pożyczek.

Jest także ambasadorem UNICEF. Ponadto patronuje wielu organizacjom charytatywnym na terenie Wielkiej Brytanii.

Jednak Michael Sheen szczególnie mocno zaangażował się w działalność charytatywną w 2019 roku. To właśnie wtedy wspomógł finansowo organizatorów mistrzostw świata w piłce nożnej osób bezdomnych. Turniej odbył się dzięki temu, że aktor sprzedał swoje dwa domy (jeden w Stanach Zjednoczonych, drugi w Wielkiej Brytanii) i przekazał dwa miliony funtów.

„Pomagałem w organizacji turnieju, tuż przed jego rozpoczęciem okazało się, że brakuje pieniędzy. Musiałem podjąć decyzję – mogłem zrezygnować, ale wtedy impreza by się nie odbyła. Uznałem, że nie mogę do tego dopuścić więc wyłożyłem swoje oszczędności. Miałem dom w USA i dom w Wielkiej Brytanii, oba wystawiłem na sprzedaż. To było przerażające i stresujące. Jeszcze długo będę za to płacił” – powiedział aktor w rozmowie z “The Big Issue”

To zmieniło jego życie.

„Z czasem dotarło do mnie, że mógłbym działać w taki sposób. Jeśli wciąż będę zarabiał to pomaganie mnie nie zrujnuje” – przyznaje Sheen – „Było w tym jakieś poczucie wyzwolenia. Być może będę musiał wydać dużo pieniędzy na taki czy inny projekt, ale przecież mogę je znowu zarobić. Stałem się czymś w rodzaju przedsiębiorstwa społecznego, kimś w rodzaju aktora non-profit” – podkreśla.

Źródło: sukces.rp.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły