12-latka pomaga znaleźć swoim kolegom ze szkoły przyjaciół

Sammie Vance, 12-latka z Fort Wayne (Indiana), zastanawiała się nad tym, co sprawia jej największą przykrość.

“Widok kogoś, kto jest smutny, bo nie ma przyjaciela łamie mi serce” – mówi. – “Przez jakiś czas też czułam się samotna. Nie chcę by inni tego doświadczali”.

Na jednym z wyjazdów organizowanych przez jej parafię, dziewczynka dowiedziała się o istnieniu “przyjacielskich ławeczek”. Są to specjalne ławki znajdujące się na szkolnym podwórku, na których mogą usiąść dzieci szukające przyjaciół. Sammie ten pomysł niezwykle przypadł do gustu.

“Pomyślałam, że fajnie by było mieć coś takiego u nas w szkole” – przyznaje.

Dziewczynka porozmawiała z dyrektorem swojej szkoły. Następnie zorganizowała specjalną zbiórkę nakrętek. Dzięki mobilizacji lokalnej społeczności udało jej się zebrać ponad 700 kilogramów plastikowych nakrętek. Wszystkie zostały poddane recyklingowi. W ten sposób udało się stworzyć trzy ławki, które stanęły na szkolnym podwórku.

Jednak akcja zdecydowanie się rozrosła. Finalnie dzięki staraniom Sammie, udało się postawić ponad 200 ławek z recyklowanych nakrętek nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również Meksyku i Australii.

Dobre serce

“Zawsze miała wielkie serce” – podkreśla mama dziewczynki. – “W drugiej klasie podstawówki poznała w szkole dziewczynkę, która nie miała przyjaciół, bo nie mówiła po angielsku. Sammie przyprowadziła ją do naszego domu i nalegała, by ta nauczyła ją hiszpańskiego, żeby mogły się komunikować”.

“Wtedy dostrzegłam, że moja córka ma naprawdę dobre serce. I robi wszystko, aby nikt nie czuł się samotny” – zaznacza.

Sammie stara się zmotywować innych do pomagania. Prowadzi podcast i zaprasza ludzi, którzy ją inspirują. Ostatnio wydała nawet książkę, w której stara się dowieść, że nawet w młodym wieku można zmieniać świat.

Teraz Sammie skupia się przede wszystkim na rozwijaniu “Przyjacielskiej Ławeczki”. Jednak przyznaje, że ma w planach jeszcze wiele innych projektów. Wszystko po to, by wesprzeć potrzebujących, samotnych.

“Po prostu staram się wprowadzić jakieś zmiany. I inspirować innych, by też próbowali zmieniać ten świat w lepsze miejsce” – mówi dziewczynka.

Źródło: people.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły