14-latek pomógł swojemu ubogiemu koledze

14-letni Jaymes zauważył, że jego kolega z klasy ma bardzo starte buty – aż odpadały mu podeszwy. Jego rodzice nie mogli sobie pozwolić na zakup nowej pary. Dlatego Jaymes postanowił mu pomóc.

Pewnego dnia Jaymes podszedł do swojej mamy – Erin Fedele i zadał jej nietypowe pytanie. 14-latek zauważył, że jego kolega z pracy ma bardzo stare buty, bo odpadały mu aż podeszwy. Niestety jego rodzina nie mogła sobie pozwolić na zakup nowej pary. Z kolei rodzice Jaymesa kupili mu kilka par sportowych trampek. Dlatego chłopiec spytał się swojej mamy czy może podzielić się ze swoim kolegą butami.

„Dzisiaj Jaymes zapytał mnie, czy mógłby dać parę swoich butów LeBron 13s koledze ze szkoły, ponieważ jego się rozpadły” – napisała na swoich mediach społecznościowych Erin. „Powiedział: «Dlaczego miałbym mieć te wszystkie ładne buty, a mój przyjaciel musi przyklejać stare podeszwy?». Jestem niezmiernie dumna z serca, które ma ten dzieciak”.

Kobieta była naprawdę poruszona zachowaniem syna i tym, jak dobre ma serce. Jaymes faktycznie dał swojemu koledze trampki.

„Jaymes dał mu buty na szkolnym korytarzu, kiedy byli tylko we dwóch. Chłopiec był tak podekscytowany, że nie mógł się doczekać, kiedy o tym, co się wydarzyło poinformuje swojego tatę” – opowiedziała mama 14-latka.

Zdjęcie Jaymesa opublikowano na profilu “Love What Matters”. Zebrało ono tysiące polubień i pełnych zachwytu komentarzy. Użytkownicy opowiedzieli także swoje historie i doświadczenia w tym temacie.

„Jakiś czas temu przyjaciel mojego syna ofiarował mu parę butów. Nawet chciałam je oddać, ale mój syn powiedział: «Mamo, pozwól mi je zatrzymać, dopóki nie będziesz mogła kupić mi nowych adidasów». Cóż, nadal przyjaźni się z tym chłopcem i nadal ma jego buty, mimo że kupiłam mu kolejną parę trampek. Syn stwierdził, że nigdy nie pozbędzie się trampek, które dał mu przyjaciel” – napisała Tania.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły