“One of many in Motorsport” czyli wyjątkowy projekt Polskiego Związku Motorowego

Polski Związek Motorowy uruchomił projekt “One of many in Motorsport”, którego celem jest przygotowanie kobiet do pełnienia różnych funkcji w motosporcie. Coraz więcej z nich znajduje zatrudnienie w tej branży – są menedżerkami, inżynierkami, delegatkami technicznymi.

Polski Związek Motorowy skupia pasjonatów sportów motorowych. Dotychczas większość postrzegała motoryzację, jako dziedzinie w której spełniają się zwłaszcza mężczyźni. Należy jednak podkreślić, że w tej branży pojawia się coraz więcej kobiet. Obejmują różne prestiżowe stanowiska – są menedżerkami, inżynierkami, zajmują się także strategią. Dlatego PZM zdecydował się uruchomić projekt “One of many in Motorsport”. Stworzono go dla wszystkich kobiet, których interesuje praca w związku, jak i również kariera w sportach motorowych.

Projekt składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich jury wyłoni 7 kandydatek, które pojadą na 32. Rajd Rzeszowski MARMA 32. Po tych preselekcjach, zostaną wybrane 4 kobiety. Następnie trafią do etapu mentoringowego, który zaplanowano na 2024 rok. Wybrane uczestniczki będą ze sobą współpracować, a także obserwować pracę osób funkcyjnych i w ten sposób uczyć się. Bedą także uczestniczyć w przeróżnych imprezach sportowych – rajdach samochodowych, terenowych, wyścigach górskich i to w dodatku na poziomie międzynarodowym.

Ważna inicjatywa

Projekt jest naprawdę dobrze zaplanowany. Wszystko dzięki doświadczeniu 4 sędzin w sportach motorowych: Kasi Popowicz, Kingi Kaźmirek, Magdy Lewandowskiej, Pauliny Florek. One stworzyły ten projekt, a także będą nad nim czuwać przez następne lata.

„Cieszymy się, że w Polskim Związku Motorowym pojawiają się oddolne inicjatywy, mające na celu nie tylko rozwój zawodniczek, ale również wsparcie osób, które w przyszłości będą chociażby zarządzać rajdami samochodowymi w Polsce. W swoich działaniach od zawsze kładziemy nacisk na profesjonalizm, ale również dobre relacje. Liczymy, że dzięki „One of Many in Motorsport” znajdziemy kobiety, które wpłyną na rozwój zarówno motorsportu, jak i samego PZM”. – zaznacza Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego.

„Inicjatywa „One of many in Motorsport” wpisuje się w strategię PZM w obszarze różnorodności i wyrównywania szans. Od 2009 roku FIA – Międzynarodowa Federacja Samochodowa – prowadzi komisję “Woman in Motorsport”, w której prace PZM jest mocno zaangażowany. Nasz nowy mentoringowy projekt to kolejny krok do tego, aby w sporcie motorowym i motoryzacji kobiety zajmowały ważne i odpowiedzialne role” – podkreśla Aleksandra Knyszewska, Dyrektor Relacji Międzynarodowych i Przewodnicząca Zespołu ds. Kobiet PZM.

Źródło: pzm.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły