16-latek uratował 4 osoby przed utonięciem

16-letni Corion Evans uratował aż cztery osoby przed utonięciem. Nie wahał się ani chwilę i wskoczył do rwącej rzeki.

Zdarzenie miało miejsce w pobliżu Pascagoula, miasta w stanie Missisipi. To tam samochód prowadzony przez nastolatkę wpadł do rzeki. W sumie były w nim trzy dziewczyny. Wjechały do wody przez nawigację, która źle im pokazała drogę. Na pomoc ruszył im miejscowy policjant. Niestety on sam zaczął się topić. Wtedy pojawił się 16-letni Corion Evans i jego przyjaciele, którzy bez wahania wskoczyli do wody.

„Widziałem policjanta. Tonął. Schodził pod wodę i krzyczał: «Pomocy!» Więc podpłynąłem tam. Podpłynąłem, złapałem policjanta i płynąłem z nim z powrotem do miejsca, gdzie poczułem dno i mogłem wstać” – opowiada chłopak. – “Tylko niewielka cześć ich samochodu była jeszcze nad wodą. Pomyślałem, że nie mogę pozwolić na to, aby ktoś z tych ludzi zginął. Musieli wydostać się z wody”.

Dziewczyny przyznają, że chłopak interweniował w ostatnim momencie. Gdyby pojawił się chwilę później, prawdopodobnie by już były pod wodą bez szans na ratunek.

„Wiedziałam, że jeśli jeszcze trochę wody dostanie się do moich płuc, to umrę. Kiedy myślałam, że to już koniec, wtedy Corion mnie złapał” – podkreśla 19-letnia Cora Watson.

Nastolatki i policjant zostali przetransportowani do szpitala. Tam otrzymali potrzebną pomoc medyczną. Jako że ich życiu nic nie zagrażało, to szybko wrócili do swoich domów.

W ten sposób 16-latek uratował życie aż czterem osobom. Stał się lokalnym bohaterem. Wszyscy doceniają jego odwagę i poświęcenie.

„Departament policji i ja doceniamy odwagę i bezinteresowność pana Evansa, którą pokazał ryzykując własne bezpieczeństwo, aby pomóc ludziom w niebezpieczeństwie. Gdyby pan Evans nie udzielił im pomocy, to mogłoby się to skończyć tragicznie, a dzięki niemu wszyscy zostali uratowani i są bezpieczni” – zaznaczył w specjalnym oświadczeniu szef lokalnej policji, Brandon Ashley.

Postawą nastolatka jest zachwycony także sam burmistrz Moss Point, Billy Knight, który wręczył 16-latkowi dyplom uznania.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły