Polski tenisista w finale Australian Open

Jan Zieliński, polski tenisista, zagra w finale Australian Open. Sportowiec i partnerujący mu Monakijczyk – Hugo Nys, wygrali już piąty mecz i będą walczyć o tytuł w deblu.

Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali z Francuzami i tym samym awansowali do finału Australian Open w deblu. Teraz ich przeciwnikami będzie para Australijczyków.

“To niesamowite. W zasadzie dopiero w marcu ubiegłego roku zaczęliśmy grać ze sobą, chcieliśmy zobaczyć, jak to będzie wyglądać. Przebyliśmy długą drogę i w naszym pierwszym Australian Open zaszliśmy tak daleko. Bardzo dobrze się uzupełniamy. Jesteśmy dobrymi kumplami poza kortem i na nim też świetnie się rozumiemy. Potrafimy być nieprzewidywalni i to czyni nas groźnymi” – mówi Janek Zieliński.

Kiedy razem z Hugo dopiero zaczynali grać, Zieliński mówił tak:

– “Hugo podszedł do mnie od razu po meczu i w pewien sposób żartując oznajmił, że następnym razem wolałby mnie mieć po tej samej stronie siatki. Dodał również, że gdy tylko będę szukał partnera deblowego, to mam się do niego odzywać. W 2021 roku się to nie udało z prostej przyczyny, bo nasze rankingi za bardzo się różniły. Podczas Australian Open jeszcze razem nie graliśmy, ale odbyliśmy pierwsze wspólne treningi. Pojawiło się coś w rodzaju koleżeństwa, utrzymywaliśmy kontakt poza kortem, a od marca (2022 r.) gramy razem. Dobrze to wygląda, dlatego zamierzamy kontynuować tę współpracę“.

Finał Australian Open to zdecydowanie największy sukces w karierze Polaka. W zeszłym roku dotarli z Nysem do ćwierćfinału US Open. Ale teraz będą walczyć o zwycięstwo.

Janek Zieliński może być trzecim Polakiem, który tego dokona. Dotychczas pierwszym miejscem w deblu Australian Open mogą pochwalić się Wojciech Fibak (1979) i Łukasz Kubot (2014).

Jeśli Polak zdobędzie tytuł, to awansuje do najlepszej dziesiątki świata. Dostaną także znaczną premię pieniężną.

Może taki sukces sprawi, że więcej ludzi zainteresuje się deblem. Sam Janek, kiedy miał 19 lat podkreślał: Ludzie nie przywiązują więc takiej wagi do debla, ale dla mnie jest to bardzo ważna część rozgrywek i wiążę z nią przyszłość.”

Źródło: rmf24.pl/polskieradio24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły