17-latek z Polski będzie się ścigać w Formule 3

Kacper Sztuka, 17-latek z Cieszyna, będzie się ścigał w nadchodzącym sezonie FIA Formula 3 Championship. Wystartuje z renomowanym zespołem tej serii, MP Motorsport.

Rok 2023 okazał się przełomowy w karierze Kacpra Sztuki. Zdobycie mistrzowskiego tytułu we włoskiej Formule 4 przyciągnęło uwagę światowej sceny motorsportowej. To zaowocowało jego przyjęciem do prestiżowego programu szkoleniowego Red Bull Junior Driver. Dodatkowo, w nadchodzącym sezonie, cieszynianin będzie rywalizować w Formule 3, reprezentując zespół MP Motorsport.

MP Motorsport było trzecim najlepszym zespołem w zeszłym sezonie w Formule 3, dlatego na pewno mają narzędzia, żeby stawać na podium i wygrywać. Jeszcze nie udało się osiągnąć mistrzostwa w klasyfikacji generalnej, ale szykuje się bardzo mocny skład na ten sezon. Zespół jest na pewno zmotywowany, więc myślę, że razem możemy wiele osiągnąć – mówi Kacper Sztuka.

FIA Formula 3 Championship to młodzieżowa seria wyścigowa, która zawsze towarzyszy prestiżowym zawodom Grand Prix Formuły 1. Wyścigi odbywają się na renomowanych torach, takich jak Spa-Francorchamps w Belgii, Monza we Włoszech czy kultowy Silverstone w Wielkiej Brytanii.

To coś nowego, z czym jeszcze się nie spotkałem. (…) Będzie to na pewno ciekawy sezon. Są to w końcu mistrzostwa świata, a nie mistrzostwa krajowe. Poziom jest bardzo wysoki, także dużo wyzwań, ale też bardzo ciekawe ściganie” – podkreśla 17-latek.

Program juniorski Red Bulla, utworzony w 2001 roku, dedykowany jest utalentowanym młodym kierowcom uczestniczącym w juniorskich seriach wyścigowych. Przygotowuje on ich do ewentualnego debiutu w Formule 1. Przez ponad dwie dekady ponad 100 zawodników miało szansę rozwijać swoje umiejętności pod skrzydłami Red Bull Junior Team, a 15 z nich zrealizowało swoje marzenie o startach w Formule 1. Dla Kacpra Sztuki ta szansa stanowi ogromny krok naprzód w jego karierze.

To współpraca, dzięki której mogę korzystać z symulatora w fabryce Red Bulla. Ułożono dla mnie plan treningowy w korelacji z moimi trenerami. Jestem prowadzony w jak najlepszy możliwy sposób, także jest to dla mnie duże wsparcie – zarówno mentalne, jak i ze strony technicznej” – zaznacza.

Źródło: rmf24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły