6-latek uratował swoją młodszą siostrę. Została mu blizna…

Bridger Walker został uznany za bohatera. Chłopiec uratował swoją siostrę przed atakiem wściekłego psa. Niestety zasłaniając swoją siostrzyczkę, został ugryziony w twarz. Od tego czasu na jego policzku widnieje duża blizna. Dla Bridgera jest ona powodem do dumy.

6-letni Bridger i 4-letnia Brielle spędzali czas na podwórku swojego przyjaciela. To wtedy pies rzucił się na Brielle. W tym momencie Bridger zasłonił siostrę, aby zwierzę nie mogło dosięgnąć czterolatki. Owczarek niemiecki ugryzł chłopca w policzek. Chwilę później odszedł, by zaatakować z innej strony. Dlatego Brdiger chwycił swoją siostrę za rękę i zaciągnął ją w bezpieczne miejsce. Potem wezwał pomoc.

Od tego czasu chłopiec ma na policzku dużą bliznę.

„Moja żona i ja zapytaliśmy go: Czy chcesz, żeby zniknęła?. Na co on odpowiedział: Nie chcę, żeby zupełnie zniknęła” – mówi w wywiadzie dla magazynu “People” ojciec dzieci. – „Bridger uważa swoją bliznę za coś, z czego można być dumnym. Choć jednocześnie nie czuje, że jest symbolem jegoś odważnego czynu. On po prostu ma takie podejście, że skoro jest bratem to właśnie takie rzeczy powinni robić bracia. To mu przypomina, że jego siostrze nic się nie stało”.

Mały bohater

Ciocia Bridgera – Nikki Walker, stwierdziła, że o niezwykłym czynie chłopca musi dowiedzieć się więcej osób. Zamieściła post na mediach społecznościowych, przy okazji zwracając się do obsady filmów z serii “Avengers”.

„Zdecydował się zareagować, żeby pies nie dopadł jego siostry. Jak później powiedział: Jeśli ktoś miałby umrzeć, pomyślałem, że powinienem to być ja. Wczoraj wieczorem wrócił ze szpitala do domu. Wiem, że to nietypowa prośba, ale zwracam się do Avengersów i innych bohaterów, aby usłyszeli o nowym bohaterze w ich szeregach” – można przeczytać.

Kilku aktorów odezwało się do cioci rodzeństwa. Nagranie z wyrazami podziwu nagrał Chris Evans.

„Przeczytałem twoją historię. Widziałem, co zrobiłeś. Jestem pewien, że słyszałeś ostatnio wiele podobnych słów na swój temat, ale pozwól, że będę następną osobą, która powie ci, że jesteś bohaterem. To, co zrobiłeś było tak odważne i bezinteresowne. Twoja siostra ma szczęście, że jesteś jej starszym bratem. Twoi rodzice muszą być z ciebie bardzo dumni”

Chłopiec miał także okazję na żywo porozmawiać z Tomem Hollandem, wcielającym się w rolę Spidermana. Mały bohater mówi, że była to jedna z najlepszych chwil w jego życiu.

Teraz Bridger przechodzi leczenie, by blizna zniknęła. Zajmuje się nim dermatolog dr Dhaval Bhanusali, który zdecydował się leczyć chłopca za darmo.

„Nadal mamy trochę do zrobienia przy jego bliźnie, ale jej struktura [skóry] wygląda znacznie lepiej” – podkreśla.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły