6-letnia dziewczynka pomaga bezdomnemu

Janiyah Lewis wychodząc ze sklepu, natknęła się na płaczącego bezdomnego. W życiu stracił praktycznie wszystko. 6-latka postanowiła go wesprzeć.

Keynatta Lewis poszła ze swoją córką, 6-letnią Janiyah, do sklepu. Kobieta nie spodziewała się, że będzie to bardzo pamiętna chwila w jej życiu.

Kiedy wychodziły ze sklepu, dziewczynka zauważyła bezdomnego mężczyznę, który płakał. 6-latka zatrzymała się przy nim i zaczęła z nim rozmawiać. Zrobiło jej się po prostu żal tego biednego człowieka.

„Byłam z córką na zakupach. Gdy wyszłyśmy ze sklepu, moja 6-latka zapytała mnie, czy widzę siedzącego na ziemi mężczyznę, który płacze. Odpowiedziałam, że widzę i być może jest po prostu smutny. Na co moje dziecko odpowiedziało: „Dziś jest bardzo gorąco i może chce mu się pić?” – opowiada mama 6-latki.

Mężczyzna powiedział, że wszystko z nim w porządku, bo nie chciał przejmować małej Janiyah.

 „Moja córka jednak mu nie uwierzyła i ze smutną miną powiedziała: „A więc jest Pan bezdomny i nie ma Pan jedzenia, bo nie ma Pan lodówki” – wspomina kobieta.

Wtedy 6-letnia dziewczynka otworzyła swoją torebkę i wyciągnęła z niej pieniądze.

„Proszę iść coś zjeść. To mnie naprawdę uszczęśliwi” – powiedziała.

Całym zdarzeniem zainteresowali się inny przechodnie. Zaczęli dawać mężczyźnie drobne sumy pieniędzy. Wtedy on opowiedział im swoją historię.

„Zaczęłam z nim rozmawiać i dowiedziałam się, że jego przyczepa spaliła się. Stracił wszystko, co najcenniejsze. Najgorsze jednak było to, że w środku spała jego żona, która nie zdążyła się wydostać i zginęła na miejscu” – mówi Keynatta.

Po tym wzruszającym spotkaniu Janiyah i Keynatta zdecydowały, że chcą pomagać większej liczbie bezdomnych w swoim mieście. Zaczęły od zorganizowania kampanii na platformie “GoFundMe”, aby zbierać środki na żywność, odzież i inne niezbędne rzeczy dla potrzebujących mieszkańców ich miasta.

Janiyah i jej mama były pełne determinacji, by pomóc innym. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi z ich społeczności, kampania zyskała na popularności i zaczęły napływać darowizny. Zebrane pieniądze były wykorzystywane do zakupu żywności, ubrań, śpiworów i innych potrzebnych rzeczy.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły