9-latka marzyła o elektrycznej deskorolce. Postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

Janka, dziewięcioletnia mieszkanka Ursynowa postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zarobić na wymarzoną elektryczną deskorolkę.

“Bardzo bym chciała samodzielnie zarobić na swoją elektryczną deskorolkę. Proponuję, że odkurzę Państwa samochód za 13 złotych, chyba że większy to troszkę drożej. Wystarczy się umówić z którymś z moich rodziców i podstawić samochód pod naszą klatkę. Zapraszam serdecznie” – takie ogłoszenie pojawiło się parę dni temu na warszawskim Ursynowie.

Skąd taki pomysł na zarobienie pieniędzy? 

„Wszystko zaczęło się od tego, że sprzedawaliśmy samochód i zaproponowałem Jasi, że skoro już nam tak suszy głowę, jak mogłaby zarobić na hoverboarda, to proponuję, żeby odkurzyła nasze auta, a ja jej zapłacę” – mówi pan Łukasz, tata Janki.

Dziewczynka zapytała się sąsiadów, czy może zająć się ich samochodami, żeby zarobić na potrzebną kwotę.

Postanowiła rozwiesić ogłoszenia

„Coś tam wcześniej odłożyła i resztę chciała dorobić. Zgodziliśmy się. Napisaliśmy ogłoszenie, wydrukowaliśmy ok. 40 sztuk i Janka wraz z koleżankami rozwiesiła ogłoszenia po okolicznych klatkach, sklepach itd.” – wspomina tata.

Po jakimś czasie do Janki odezwało się kilka zainteresowanych osób. Jedną z nich był pewien pan, który poprosił o odkurzenie samochodu.

„Czekamy na pana. Podjeżdża mercedes . Pan zostawia auto i mówi, że wróci za ok. 40 minut. Prosi, żeby nie ruszać bagażnika. Janka robi, co należy, ja trzepię dywaniki, bo ciężkie . Zrobione, czekamy” – opowiada pan Łukasz.

Razem z tatą, dziewczynka czekała na zapłatę. Kiedy w końcu przyszedł pan, powiedział że nie zamierza płacić. Jance od razu zrobiło się przykro. Ale…

„Mężczyzna powtarza, że nie zapłaci, w tym czasie podchodzi do bagażnika i kontynuuje: “Pamiętaj, każda praca do czegoś cię w życiu doprowadzi, a ciężka na pewno. Za twój upór i determinację postanowiłem dać ci deskę”. I wtedy wyjmuje cały komplet z bagażnika. Zatkało nas, w ogóle nie braliśmy takiego scenariusza pod uwagę.” –  mówi tata.

Janka była w szoku, podziękowała mężczyźnie i poszła pochwalić się swojej mamie i rodzeństwu prezentu. Mężczyzna przybił piątkę z panem Łukaszem i zaznaczył, że gratuluje takiej córki.

Pan Łukasz z Jasią stwierdzili, że wszystkie środki, które udało im się dotychczas zebrać przeznaczą na schronisko dla zwierząt.

Janka pomimo młodego wieku, wykazała się niezwykłą przedsiębiorczością i determinacją w dążeniu do spełniania swoich celów. Była gotowa, żeby włożyć sporo wysiłku i wykonać naprawdę ciężką pracę, jednak swoją nagrodę dostała wcześniej. Niezwykle się cieszy, jest wdzięczna mężczyźnie i zaznacza, że kiedy następnym razem będzie chciała osiągnąć swój cel, to znów spróbuje poradzić sobie sama i nigdy się nie podda.

źródło: mamadu.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły