Adoptowali aż 6 dzieci z zespołem Downa

Shannon i Jason adoptowali aż 6 dzieci z zespołem Downa. Stworzyli dla nich dom pełen ciepła i miłości. Uczą ich także niezależności, bo chcą by mogły żyć pełnią życia.

Shannon i Jason zdecydowali się na adopcję niepełnosprawnych dzieci. Shannon bowiem miała już w dzieciństwie kontakt z niepełnosprawnymi.

„Zawsze miałam serce do osób z niepełnosprawnościami i starszych. Nigdy nie widziałam różnicy między nimi a innymi ludźmi. Nawet moje biologiczne dzieci nie widzą różnicy” – mówi. – Dorastałam z osobami z niepełnosprawnością, w tym z moją starszą adoptowaną siostrą, która miała zespół Downa. Moja mama prowadziła dom opieki dla kobiet z niepełnosprawnościami” – dodaje.

Kiedy zdecydowali się na adopcję, mieli już 4 dzieci. Mimo wszystko chęć pomocy innym i zapewnienia biednym dzieciom dobrego domu przeważyła.

„Wszystkie dzieci zasługują na dom, także te ze specjalnymi potrzebami, i te, które miały kłopoty i były na okresie próbnym itp. Żadne dziecko nie powinno być spisywane na straty. Zostałam pobłogosławiona tym, że ​​mam dzieci i wychowuję je tak, aby były jak najbardziej niezależne” – zaznacza kobieta.

Co więcej, małżeństwo wierzy, że każde dziecko ma w sobie ogromy potencjał i trzeba zrobić wszystko, by pomóc mu go rozwijać. Dlatego bardzo zależy im na tym, by ich niepełnosprawne dzieci miały jak najwięcej możliwości, by spełniać się. Chcą by społeczeństwo także postrzegało ich jako ważne jednostki.

„Wielu ludzi uważa, że ​​w naszym domu musi panować chaos, ale tak naprawdę nie różnimy się niczym od innych rodzin. Chcę, żeby moje dzieci były aktywne i widoczne w społeczeństwie, żeby ludzie widzieli, że są niezależne i zdolne” – mówi.

Dlatego Shannon i Jason nie chcą traktować swoich adoptowanych dzieci inaczej. Oczywiście mają one inne potrzeby, jednak rodzice wiedzą, że należy nauczyć ich jak funkcjonować w społeczeństwie, w normalnym życiu.

„Nie pobłażamy im ani nie traktujemy ich tak, jakby mieli specjalne potrzeby. Nie pozwalamy też na to naszym przyjaciołom, ich nauczycielom czy innym ludziom w społeczności. Chłopcy mają obowiązki i są zobowiązani do przestrzegania tych samych standardów, co każde dziecko” 

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły