Aktorzy też przygotowują Szlachetną Paczkę!

Grupa polskich aktorów, w tym m.in Marta Żmuda-Trzebiatowska czy Mateusz Janicki, przygotowuje Szlachetną Paczkę i zachęca do udziału w akcji. Ich prezenty trafią do dwóch rodzin: jednej z Polski, a drugiej z Ukrainy.

– “Rolą ambasadora jest spakowanie prezentów” – opowiada Mateusz Janicki dla RMF FM. – “Okazuje się, że bardzo szybko, mimo trudnej sytuacji ekonomicznej w Polsce, zgłosiło się wiele osób, które chcą pomagać i zaangażować się w tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki. To jest kolejny trudny rok. Mimo to jest wiele osób, które są gotowe wspierać finansowo innych“.

Mateusz Janicki po raz pierwszy jest ambasadorem. Teraz przygotowując paczkę, bardzo zaangażował się w całą akcję. Lista życzeń wzbudziła w nim wiele refleksji.

– “Na liście życzeń, którą dostaliśmy od rodziny z Ukrainy, moją uwagę zwróciła tak codzienna, potrzebna rzecz jak kurtka na zimę. Dla nas jest to oczywiste, że gdy robi się chłodniej, kupujemy kurtkę: dla siebie, dla dziecka. Tutaj okazała się to potrzeba trudna w realizacji. Dla dziewczyn, które przyjechały z Ukrainy, próbują tu zorganizować sobie życie na nowo nie jest to tak łatwe i proste. Dziewczyny mieszkają w trzypokojowym mieszkaniu, gdzie wynajmują jeden pokój. Prosta potrzeba jak kurtka na zimę staje się okazją dla nas, by pomóc tę potrzebę zrealizować” – mówi.

Wcześniej brał udział w Szlachetnej Paczce prywatnie.

– “Zainicjowała to moja koleżanka z liceum. Robiliśmy zrzutkę, każdy z nas kupował inne rzeczy. Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, pojawia się myśl, że wróci też Szlachetna Paczka. Wyzwania się zmieniają, a Paczka cały czas jest i pomaga” – podkreśla.

Szlachetna Paczka od lat pomaga najbiedniejszym rodzinom. Ten rok jest szczególny, bo w Polsce schronienie znalazło wiele Ukraińców. Niestety często są oni w bardzo złej sytuacji materialnej.

– “Przygotowaniu Szlachetnej Paczki towarzyszą zawsze różne uczucia: z jednej strony radość, z drugiej smutek w sercu, że tyle ludzi wciąż potrzebuje naszej mobilizacji. Tym bardziej fajnie, że jest taka inicjatywa” – zaznacza Marta Żmuda-Trzebiatowska.

Źródło: rmf24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły