Bezdomny znalazł czek na dużą sumę pieniędzy. Niezwykła historia

Elmer Alvarez był bezdomnym i każdej nocy spał pod mostem w New Haven. Pewnego dnia natknął się na czek na naprawdę dużą sumę pieniędzy. Od razu zaczął poszukiwania właściciela. I od tego czasu jego życie się zmieniło…

Był jesienny wieczór, gdy bezdomny Elmer zauważył na ulicy czek. Był sporządzony na sumę aż 10 tysięcy dolarów. Na papierze napisano numer telefonu.

Choć bezdomny mógł przywłaszczyć sobie czek, to zdecydował się znaleźć jego właściciela. Poprosił swojego przyjaciela o telefon, by zadzwonić na numer napisany na czeku. Dodzwonili się do Roberty Hoskie. Okazało się, że kobieta jest dyrektorem generalnym i prezesem Outreach Realty Services. Roberta nawet nie zorientowała się, że czek jej wypadł.

Kiedy Elmer oddał Robercie czek, kobieta nie mogła wyjść z zaskoczenia. Bowiem obecna bizneswoman kiedyś również mierzyła się z takimi problemami, jak Alvarez. Kiedy miała 17 lat zaszła w ciąże – musiała rzucić szkołę i iść do pracy, aby mieć pieniądze na utrzymanie siebie i dziecka. Miała duże problemy finansowe, więc tułała się po schroniskach i finalnie znalazła się na ulicy. Jakiś czas później spotkała ludzi, którzy wyciągnęli do niej rękę i pomogli jej wyjść na prostą.

Dlatego Roberta stwierdziła, że to nie może być przypadek, że na swojej drodze napotkała Elmera. Agentka zdecydowała się go wesprzeć. Najpierw wręczyła mu ten czek. Jednak pracownicy banku odmówili spieniężenia go. Więc kobieta wpadła na inny pomysł. Roberta zaoferowała bezdomnemu zajęcia w szkole nieruchomości. Załatwiła mu również mieszkanie i opłaciła wszystkie rachunki.

Elmer ukończył wszystkie kursy i zdał egzaminy. Teraz pracuje w radzie dyrektorów Hoskie’s Outreach Foundation. Jest to organizacja, która pomaga niezamożnym rodzinom znaleźć tanie mieszkania. Elmer dostał szansę od Roberty, więc zamierza ją wykorzystać pomagając innym. Nigdy nie zapomni o swojej przeszłości i ludziach, którzy są zmuszeni mieszkać na ulicy. Jego misją stało się pomaganie bezdomnym w znalezieniu godnych warunków do życia.

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły